Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı
Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete SatıldıTicaret hacmi bakımından Güney Kore‘nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb, yeni hizmetler sunabilmek ve yeni sabitkoinler oluşturabilmek için Singapur merkezli bir şirket tarafından satın alındı.

Singapur’a Geçiş

Güney Kore’deki haber kaynaklarından Naver tarafından yapılan habere göre BK Global Consortium, 353 milyon dolar gibi bir para ödeyerek Bithumb’ın çoğunluk hisselerini satın almayı başardı.

BK Consortium’un yöneticisi olan ve aynı zamanda plastik cerrahlığı yapan Kim Byung-gun, Bithumb’ın azınlık hisselerine sahipti. Ancak önümüzdeki ay tamamlanması planlanan bu yeni anlaşmayla birlikte kendisi artık Bithumb’ın en büyük hissedarı olmuş olacak.

Bithumb’ın çoğunluk hisseleri önceden BTC Korea Holdings’e aitti. Şirket için şubat ayında bir değerlendirme raporu hazırlanmış ve bu raporda şirket değerinin yaklaşık 900 milyon dolar olduğu belirtilmişti. Ancak şimdi görüyoruz ki şirket bu fiyatın çok daha altında bir değer karşılığında el değiştirdi.

Bithumb ve Sabitkoin

Artık Bithumb’ın çoğunluk hisselerine sahip olan Kim, Bithumb DEX adlı merkezsiz bir borsa platformu oluşturma isteğiyle tanınan bir isim.

BK Consortium ayrıca Singapur’daki Q2 adlı şirketle işbirliği yaparak “dijital para fiyatlarındaki oynaklığın ve işlem ücretlerinin ciddi ölçüde azalmasını sağlayacak Blockchain tabanlı bir e-ticaret ödeme sistemi” geliştirmek istiyor.

Şirket ayrıca ilerleyen zamanlarda itibari para ve kriptografi çiftiyle desteklenen yeni sabitkoinler üretmeyi düşünüyor ancak şirketin bu planlarıyla ilgili henüz pek detaylı bir rapor yayınlanmış değil.

Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin Dev Borsası Bithumb Singapurlu Şirkete Satıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ledger ve Crypto.com’dan Yeni Ortaklık! Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu! Bitcoin 4% artışla 5.516,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin bir ay içerisinde tekrar 20.000 dolara çıkabilir mi? Japonya’da Kripto Paralarla Kara Para Aklama İşlemleri, 10 Kat Arttı! Hindistan Kripto Para Sektöründen Faydalanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır