Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avustralya’daki Engelli Vatandaşlar Sigortalarını Blockchain ile Alabilecekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avustralya’daki Engelli Vatandaşlar Sigortalarını Blockchain ile Alabilecekler
Avustralya’daki Engelli Vatandaşlar Sigortalarını Blockchain ile AlabileceklerAvustralya‘da devlete bağlı olan bir bilim kurumu, ‘Büyük Dörtlü’den biri olarak görülen bir ticari bankayla Blockchain hakkında görüşmeye başladı. Bu iki kuruluş arasındaki görüşmelerin amacı, engelli vatandaşların sigorta ödemesi almalarını Blockchain aracılığıyla kolaylaştırmak.

Commenwealth Bank of Australia (CommBank) ve Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO)), ortak bir duyuru yaparak Blockchain teknolojisine dayalı yeni bir proje üstünde çalıştıklarını açıkladılar.

Bu iki kuruluş Ulusal Engelliler Sigorta Kurumu (NDIS) için özel bir Blockchain platformu geliştirmeyi hedefliyor. Akıllı sözleşmelerin de kullanılacağı bu platform sayesinde vatandaşlar artık önceden belirlenmiş koşullara uygun olarak ödeme alabilecekler.

CSIRO ve CommBank ortaklığının özellikle NDIS gibi bir kuruma hitap etmesinin nedeni, bu kuruma bağlı olan engelli vatandaşların yüksek derecede “kişiselleştirilmiş ödeme koşullarına” ihtiyaç duyuyor olmaları. İkili tarafından yapılan açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

“NDIS kapsamındaki vatandaşlara özel bütçe kategorileri hazırlanıyor ve bu kategorilerde birbirinden farklı harcama koşulları yer alıyor. Vatandaşlar hazırlanan yeni prototip sayesinde herhangi bir evrağa ihtiyaç duymadan NDIS tarafından sunulan hizmetlere kaydolabilecek, bu hizmetler karşılığında ödeme yapabilecekler.”

CommBank’in Blockchain biriminden sorumlu olan Sophie Gilder bu teknoloji sayesinde NDIS kapsamındaki vatandaşlar arasında kolaylıkla bilgi paylaşımı yapılabileceğini ve işlemlerin otomatik hale getirilebileceğini düşünüyor.

CommBank ve CSIRO, ‘Making Money Smart’ adını verdikleri bu projeyle ilgili kasım ayında daha detaylı bir rapor yayınlayacaklar. Kasım ayında yayınlanacak olan bu raporda platformun test sürecine ilişkin tasarımsal fikirler paylaşılacak ve platformun faydalarından, limitlerinden bahsedilecek.

Avustralya’daki Engelli Vatandaşlar Sigortalarını Blockchain ile Alabilecekler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avustralya’daki Engelli Vatandaşlar Sigortalarını Blockchain ile Alabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ECB: Kripto Paralar Reel Ekonomiyi Etkilemiyorlar AB: Malta Kendini Kripto Para Suçlarına Karşı Hazırlamalı Stellar 3% düşüşle 0,07987 seviyesinin altına geriledi Cambridge Akademisyenleri Çalıntı Bitcoinleri Takip Etmenin Yolunu Buldular Bitcoin dolandırıcılığı iddiasıyla 24 kişi gözaltına alındı Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır