Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin borsası Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka rüşvet almakla suçlanıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin borsası Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka rüşvet almakla suçlanıyor!
Bitcoin borsası Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka rüşvet almakla suçlanıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka Deltec Bank & Trust kara para aklama suçundan Brezilya yetkilileri tarafından soruşturmaya aınmıştı önceden, şimdi ise Venezuela tarafından başka bir soruşturma geçiriyor banka.

Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka soruşturmalarla uğraşıyor!Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka Deltec Bank & Trust ile yaşadığı sorunlar ve buna benzer diğer nedenler yüzünden Bitfinex’in son zamanlarda başı fena halde dertte. Artık kullanıcılar Tether ile yönetimi paylaşan Bitfinex’in stabil coinleri ödeyecek kadar dolar rezervi olup olmadığından şüpheye duymaya başladılar.

İşleri daha da kötüleştiren bir haber de Bitfinex kullanıcılarının para yatırma ve çekme işlemi yapamadıklarını söylemeleri. Tether sorunu ile ilgili söylentiler yayıldıkça durum daha da kötü bir hal almaya başladı desek yalan olmaz. İnsanlar güven arayım derken Bitcoin % 10 sıçrama yapıverdi bu arada.

Tüm bu sorunların ardından, Bitfinex bankacılık sorunlarını çözmeye çalışıyor gibiydi aslında. Puerto Rico’dan Noble Bank ile yollarını ayırması buna örnek. Ardından yeni bir ortak bulduğu kesinleşti ,Deltec Bank & Trust. Hatta bu konuda, Deltec, Bitfinex’in onlarla bankacılık anlaşması yaptığı ve yeterli rezervleri olduğunu belirten resmi bir belge de yayınlamıştı .

Ancak görünüşe aldanmamak lazım, Breaker Magazine’e göre Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka, Deltec bankasının iki ayrı rüşvet olayına adı karışmış. Bahama kaynaklı bir habere göre Deltec, Venezula’lı bir yetkiliden rüşvet aldığı iddiasıyla Amerikan yetkilileri tarafında soruşturma geçiriyor. Rüşvetin miktarı ise söylenene göre milyar dolar. Bitfinex, Twitter’da tokenlerinin arkasında durduklarını ve listelemeden ücret almadıklarını,hiç bir projeye veya yatırımcıya ayrıcalık tanımadıkları açıklamasını yapıyor bir yandan.

Çok açık bir iddia olmasa da, Deltec şu anda soruşturma altında. Tamamen suçlu olmayabilir ama Bahama’da sorun yaşadıkları bir gerçek. Bahama adaları uzun süredir kara para aklama ve vergi kaçakçılığı konusunda en öne çıkan yerlerden.

Tether en az bir yıldır sorunlar yaşıyor. Bu sorunlar haliyle kullanıcıların tokenin kendisinden şüphe duymalarına yol açıyor. Bu güvensizlik nedeniyle sayısız stabil coin alternatifleri mantar gibi her yer de belirmeye başladı, Gemini’den Circle’ a kadar, pek çok firma Tether ile rekabet edecek coinleri piyasaya sürüyor. Tether bunlarla nereye kadar mücadele edecek dersiniz?

Bitfinex ile ilgili diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin borsası Bitfinex’in anlaştığı YENİ banka rüşvet almakla suçlanıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lou Kerner: Bitcoin Daha Önce de Düşüş Yaşadı, Sakin Kalmak Gerekiyor Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı Piyasa Bayır Aşağı! Fiyatlar ve Hacim Düşüyor! Bu Endeks, Kripto Paraları Geride Bıraktı! Paypal CEO’su Davos’ta Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu Milyarder yatırımcının kripto para şirketi 270 milyon dolar kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır