Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa’daki Yeni Kripto Para Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa’daki Yeni Kripto Para Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor?
Avrupa’daki Yeni Kripto Para Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor?


ESMA yetkililerine göre, bazı kripto para birimleri Avrupa Birliği’nin mevcut mali düzenlemeleri kapsamında ‘finansal araçlar’ olarak sınıflandırılabilir. Yetkili makamlar yatırımcıların korunması ve kara para aklama konularıyla ilgileniyor.

Finansal araçlar, kategorisine hangi kripto varlıklar girecek?
Bazı kripto para birimleri, Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasa Otoritesi’nin (ESMA) temsilcilerine göre, Avrupa Birliği’nin mevcut mali düzenlemesine göre finansal araçlar olarak sınıflandırılabilir. Yani, ilk para teklifleri (ICO’lar) sırasında finansmanı artırmak amacıyla oluşturulan kripto varlıklar veya tokenler ve transfer edilebilen menkul kıymetler bu kategoriye girebilir.

Avrupa Bankacılık Otoritesi Komisyonu’na sunulan rapora göre, dijital varlıklar için Avrupa kurallarının ve düzenlemelerinin geliştirilmesi gerekiyor. Ayrıca Avrupa’da yatırımcıların güvenliğini sağlamakla görevli olan ESMA’ya göre AB’deki önemli düzenleyici ve finans kuruluşları birlikte hareket etmeli ve kripto para birimleri konusunda gerekli düzenleyici çerçeveyi belirlemeli.

ESMA’nın amacı AB’ye kripto paralar ile ilgili danışmanlık yapmak
Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi, uzun süredir kripto para birimleri ile ilgili detaylı araştırmalar yapıyor. Düzenleyici kuruluşun araştırmalarının amacı, Avrupa’da bulunan kurumlara kripto para birimleri ile ilgili danışmanlık yapmak.

Tipik olarak kripto varlıkları, AB finansal hizmetler yönetmeliği kapsamı dışında kalıyor. Ayrıca, bu faaliyetlerin düzenlenmesi konusunda farklı yaklaşımlar AB’de ortaya çıkmaktadır. Bu faktörler, yatırımcıların korunması, operasyonel esneklik dahil olmak üzere potansiyel sorunlara yol açıyor.


2018’deki satış dalgası Bitcoin’i, 3.127 dolara kadar düşürdü
Bunun dışında ESMA, Bitcoin, Ethereum ve XRP dahil olmak üzere kripto para birimleriyle uğraşırken suçlular mevcut kuralları atlamak için ekosistemin zayıflıklarından yararlanabileceği için kara para aklama meselelerine odaklanıyor. Ayrıca ESMA, Avrupa Komisyonu’nu sanal varlıkların kara para aklama amacıyla kullanılmasını önlemek için Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tavsiyelerini izlemeye çağırıyor.

Bu arada, Bitcoin düşüş eğilimini sürdürüyor ve Perşembe günü 4.000 doların altına geriledi. BTC/USD paritesi, güne düşüşle başladı ancak yazım sırasında 0,75 oranında artışla 3.698 dolar seviyesinden el değiştiriyor. 2018’deki satış dalgası, lider kripto para birimi Bitcoin’i 20.000 dolara yakın olan tüm zamanların en yüksek seviyesinden Aralık 2018’de 3.127 dolara kadar düşürdü. Bu düşüşün önemli bir kısmı uzmanlara göre, düzenleyici incelemelerden kaynaklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Avrupa’daki Yeni Kripto Para Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa’daki Yeni Kripto Para Düzenlemesi Ne Anlama Geliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Cloud’a Eklenen Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor Bitcoin’de net uzun pozisyonlar sıçradı: İyiye işaret değil İran Siber Güvenlik Otoritesi, Coinhive ”Crpytojacking” Yazılımdan En Çok Etkilenen Ülkeleri Açıkladı Kripto Paralar Umut Vaad Ediyor EOS Yeni dApps İle Ethereum Tokenlerini Kendine Işınladı Bitcoin Yükseliyor, Avrupa Birliği Kripto Borsalar İçin Birtakım Kurallar Getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır