Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu
Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu

© Reuters.  © Reuters.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkilisi Ardo Hansson, “peri masalı hikayesi” diye adlandırdığı kripto para birimlerine karşı uyardı. Ardo Hansson’a göre, finansal istikrar, kripto paraların varlığı nedeniyle tehdit altında. Analiste göre Bitcoin fiyatı, 4.000 doların altına doğru ilerliyor ve 100 günlük SMA destek kuvveti test edildi.

Avrupa Merkez Bankası yetkilisi: “Kripto para birimleri bariz bir balon.”
Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulunun bir üyesi olan Ardo Hansson, Bloomberg tarafından 7 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre dijital varlıkların patladığını iddia ediyor. Ardo Hansson, Lirvia’nın Riga kentinde bir konferansa katıldı ve konferansta kripto para birimleri için “saçma sapan bir varlık sınıfı” kelimesini kullandı.

ECB yetkilisi, “kripto paraların bariz bir balon” olduğunu ve balonun zaten çökmeye başladığını, belki de bu çöküşün devam etmesi durumunda yeni bir dengeye ulaşılabileceğini görebileceğimiz belirtiyor. ECB’nin yönetim kurulu üyesi, konuya yönelik açıklamalarına şu sözlerle devam diyor:

Bundan birkaç yıl sonra geriye baktığımızda bu saçma sapan varlık sınıfına (kripto paralar) nasıl inandığımızı düşüneceğiz. Kendimize bu tür bir masal hikayesine nasıl inandığımızı soracağız. Ben bunların olacağına inanıyorum.

Ardo Hansson’a göre, finansal istikrar, kripto paraların varlığı nedeniyle tehdit altında!
Ayrıca ECB yetkilisi, yatırımcıların kripto para birimi endüstrisindeki çıkarlarını korumak için düzenleyici eksikliklerin bulunduğunu belirterek bunun kripto sektöründeki en önemli zayıflık olduğunu vurguluyor. Ayrıca ECB’nin yönetim kurulu üyesi, dijital varlıkların yasa dışı faaliyetlerin kolaylaştırılmasında kullanılmasının muhtemel olduğunu söyledi. Ardo Hansson, geleneksel finansal piyasalar ile kripto para piyasasının bağlantı olduğunu belirterek finansal istikrarın sanal varlıkların varlığı nedeniyle tehdit altında olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının teknik resmi
BTC/USD paritesi, yüzde 0,91 oranında düşüşle 4.020 doların üzerinde işlem görüyor. Lider kripto para birimi yazım sırasında 70,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin analistlere göre, 1 saatlik aralıktaki stokastik osilatörden görüldüğü gibi düşüş eğiliminde.

Ancak analistlere göre, 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) acil destek olarak çalışıyor. Kısa vadeli desteğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği uzmanlara göre sorusu, yakın dönemde alım faaliyetlerinin miktarına bağlı. Bununla birlikte analistlere göre, 3.600 dolar daha güçlü bir destek alanı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisinden İlginç Bitcoin ve Kripto Para Yorumu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin balinaları çok hareketli: 200 milyon dolarlık transfer Dev Bitcoin Borsası Binance’den Yeni Hamle Çin’in yerel kripto borsalarını durdurma haberi yankı buldu… BTC 7.000 doların altını gördü Kripto Para Piyasasındaki Düşüş Yeni Yatırımlara Yol Açıyor Gemini Borsasındaki Litecoin Trading İşlemleri Bugün Başladı! En İyi 5 Ethereum Cüzdanı 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır