Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı”
Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı”7 Ocak tarihinde Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre, Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyelerinden birisi, ”kripto para birimlerinin bir balon olduğu ve şimdiden çöküşe geçtiği” yönünde uyarılarda bulundu.

Riga’da gerçekleştirilen bir konferansta konuşan Ardo Hansson, – kendisi aynı zamanda Estonya Merkez Bankası’nın müdürü – kripto para birimlerinin eninde sonunda ”tamamiyle saçmalık” olarak sonlanacağını aktardı. Hansson, kripto para birimlerinin ”çok bariz bir balon” olduğunu ve şimdiden çökmeye başladığını, ”çöküşün devam etmesi durumunda yeni bir dengeye” ulaşılabileceğini ifade etti.

”Bence bundan birkaç yıl sonra geriye bakıp nasıl böyle bir duruma düştüğümüzü, nasıl böyle bir peri masalına inandığımızı sorgulayacağız.”

Hansson daha sonra kripto para sektöründe yatırımcı koruması olmadığını ve bunun en büyük eksiklik olduğunu vurguladı. Kripto para birimlerinin yasa dışı aktiviteler için de rahatlıkla kullanım olasılığına sahip olduğunu bildiren merkez bankası yöneticisi, dijital varlıklar ile geleneksel düzenlenmiş finans sektörü arasındaki bağlantıları göz önüne alarak bunun finansal istikrar için de endişe yarattığını da ifade etti. Hansson’un değindiği konu ETF veya vadeli işlem sözleşmeleri gibi kripto para odaklı olan finansal sektör ürünleri.

Kripto para sektörü 2017 yılında 20.000 dolara çıktığında da ana akım finans sektörü yetkililerinden sert eleştirilere maruz kalmıştı. Lider kripto para birimi Bitcoin bunun yanı sıra geçtiğimiz 2018 yılında tamı tamına 91 kere ölü ilan edildi ancak yine de 2019 4.000 dolar üstüne çıkmayı başardı.

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! Yarın büyük gün: SEC’in Bitcoin ETF kararı kripto piyasalarında çöküşe neden olur mu? Samson Mow: Bitmain IPO’su Çok Şüphe Uyandırıcı JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok! Rippe (XRP) Biri Mobil İki Bitcoin Borsasında Listelendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır