Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa Birliği Yetkililerine Tavsiye: ‘Kripto Paraları Birlikte Düzenleyin’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa Birliği Yetkililerine Tavsiye: ‘Kripto Paraları Birlikte Düzenleyin’
Avrupa Birliği Yetkililerine Tavsiye: ‘Kripto Paraları Birlikte Düzenleyin’

© Reuters.  © Reuters.

Avrupa Birliği bünyesindeki maliye bakanlarına sunulmak üzere yapılan bir çalışma sonucunda Avrupa’daki yetkililerin kripto paralarla ilgili ortak düzenlemeler oluşturmaları tavsiye edildi.

AB üyesi ülkelerin maliye bakanları bundan birkaç gün sonra kripto para konusu hakkında konuşmak için Viyana’da bir araya gelecekler. Gerçekleşecek toplantıda hazırlanan bu yeni rapor hakkında da konuşulabilir.

Büksel merkezli Bruegel tarafından hazırlanan rapora göre Avrupa Birliği’nin kripto para ve ICO alanlarındaki düzenlemelerini daha açık ve belirgin hale getirmesi gerekiyor. Rapora göre AB müşterilerin sektörde karşılaştıkları riskleri ancak böyle indirgeyebilir ve sektörü ancak böyle büyütebilir.

Toplantıdan Önce Rapor

Hazırlanan bu yeni raporun bu Cuma ve Cumartesi günleri Viyana’da gerçekleşecek toplantıda yetkililere sunulması bekleniyor. Maliye bakanlarının bir araya geleceği bu toplantıda kripto paralarla ilgili yasal düzenlemeler hakkında konuşulacak.

AB bünyesindeki yetkililerin kripto para düzenlemeleri konusunda tam olarak nasıl bir tutum sergileyecekleri bilinmiyor. Kimine göre AB kripto para sektörüne epey katı düzenlemeler getirecek ancak kimine göre daha ılımlı düzenlemeler göreceğiz. Bazı AB yetkililerinin kripto para sektörüne büyüme imkanı sunmak istediklerini biliyoruz. Ayrıca bazı yetkililerin ICO’lar hakkındaki görüşleri de gayet ılımlı.

Bruegel, hazırladığı raporda yetkililere kripto paraların kendilerini değil de kripto para borsalarını incelemeyi öneriyor. Dünya genelindeki diğer ülkelerin de bu tarz bir yaklaşımda bulunduklarını söyleyebiliriz. Mesela Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), özellikle kripto para borsalarıyla ilgili adımlar atmaya başladı ve borsaları artık çok daha yakından takip ediyor.

Birkaç gün sonra gerçekleşecek toplantıda tam olarak neler yaşanacak bilemiyoruz ancak Avrupa Birliği’nin kripto para meselesini çok daha aktif bir şekilde takip etmeye başladığını söyleyebiliriz.

The post Avrupa Birliği Yetkililerine Tavsiye: ‘Kripto Paraları Birlikte Düzenleyin’ appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa Birliği Yetkililerine Tavsiye: ‘Kripto Paraları Birlikte Düzenleyin’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Kripto Paraların Geleceği Çok Parlak Ethereum Kurucu Ortağı CNBC’ye Konuştu. ”Sakin Olun Kripto Paralar Çökmüyor, Çünkü…” WordPress Kullanıcıları Bitvolo Eklentisi İle XRP Ödemesi Alabilecek! Bitcoin sadece 10 dakikada büyük bir düşüş gördü Ethereum’da boğalar kritik desteği koruyabilir mi? İddia: FBI, Şaibeli QuadrigaCX Kripto Para Borsası Hakkında Soruşturma Başlattı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır