Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa Bankacılık Otoritesi, Bitcoin Borsalarının ve Cüzdanlarının AB Kurallarına Dahil Olması Gerektiğini Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa Bankacılık Otoritesi, Bitcoin Borsalarının ve Cüzdanlarının AB Kurallarına Dahil Olması Gerektiğini Vurguladı
Avrupa Bankacılık Otoritesi, Bitcoin Borsalarının ve Cüzdanlarının AB Kurallarına Dahil Olması Gerektiğini VurguladıAvrupa’nın bankacılık regülatörü, yasa yapıcıların özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri için AB çerçevesinde kurallar ve regülasyonlar üretmeleri gerektiğini vurguladı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu kuralların en büyük amacı, tüketicilere Avrupa Birliği içerisinde daha geniş koruma sağlamak.

Çarşamba günü Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) tarafından yayınlanan bir bildiriye göre, AB bölgesi içerisindeki kripto para birimi etkinliği şimdilik ”nispeten sınırlı” olarak devam etmekte ve bunların finansal istikrara herhangi bir risk teşkil etmesi söz konusu değil. Ancak otorite bunun yanı sıra kripto para cüzdanları ve kripto para trading platformlarının bazı ülkeler tarafından bireysel olarak yasal kapsamlara dahil edilmesine rağmen, mevcut AB seviyesi finansal hizmetler yasası tarafından koruma altına alınmadığını ve ülkeler tarafından alınan bireysel kararların Avrupa Birliği genelince tutarlı olmadığını aktardı.

”Bu faktörler, tüketici koruması, işlemsel geri tepme, piyasa bütünlüğü ve eşit şartlar sağlanması gibi konularda potansiyel sorunlara yol açabilir. ”

EBA bunun yanı sıra AB içerisindeki bir çok ülkenin ve bölgenin, finansal kurumlardaki ”kripto-varlık” etkinlikleri için uygun raporlama gerekliliklerine sahip olmadığını ve bu yüzden regülatörlerin de ilgili kripto para birimlerinin etkinliklerini gözlemlemesinin daha zor bir hal aldığını belirtti. EBA bu sebeple 2019 yılı içerisinde söz konusu işi daha kolaylaştırmak ve regülatörlere yardımcı olmak için ”ortak gözlemleme şablonu” oluşturacak.

İlgili şablon kripto para birimlerinin reklamının nasıl yapıldığı ve tüketicilere herhangi bir konuda zarar verilip verilmediği gibi belirli alanları ele alacak.

Avrupa Bankacılık Otoritesi, Bitcoin Borsalarının ve Cüzdanlarının AB Kurallarına Dahil Olması Gerektiğini Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa Bankacılık Otoritesi, Bitcoin Borsalarının ve Cüzdanlarının AB Kurallarına Dahil Olması Gerektiğini Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Hack Olayı Daha: Bu Kez Kurban GateHub Kripto Para Cüzdanı Üreten Ledger Hong Kong’da Şube Açacak Bitcoin 4% artışla 11.254,0 seviyesinin üzerine çıktı EOS 15% artışla 8,0239 seviyesinin üzerine çıktı Monero’da (XMR) kârlılık dibe vurdu Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır