Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ASUS, Yeni Ortaklığı ile Sıradan Ekran Kartları İle Madencilik Yapmayı Destekleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » ASUS, Yeni Ortaklığı ile Sıradan Ekran Kartları İle Madencilik Yapmayı Destekleyecek
ASUS, Yeni Ortaklığı ile Sıradan Ekran Kartları İle Madencilik Yapmayı DestekleyecekTeknoloji devi ASUS, rölantide çalışan ekran kartlarını kripto para madencilik cihazlarına değiştiren Quantumcloud ile ortaklık imzaladı.

Tech Radar kaynağının aktardığı habere göre, Tayvan tabanlı bilgisayar ve elektronik ürün üreticisi AsusTek Computer Inc., ”yenilik fabrikası” Quantumcloud ile ortaklık imzaladı.  Ortaklığın temel amacı ise, ASUS markaklı ekran kartlarının Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin madenciliğini yapabilmesi. Normal madencilik mekanizmasının aksine, yeni ortaklıkta rölantide çalışan ekran kartlarının otomatik olarak madencilik yapması sağlanacak.

Haberde belirtilene göre, Quantumcloud’un yazılımı, normal ASUS ekran kartlarını madencilik yapan bir tür GPU’ya çevirebilecek. ASUS ekran kartı sahipleri Quantumcloud’un yazılımını indirerek, bunu evlerinde rahatça kripto para madenciliği yapmak için kullanabilecek. Yazılım bunun yanı sıra bir cüzdan oluşturma, transfer yapma ve daha fazla seçenek de barındırıyor ve kripto para madencilik işinin çoğunu kullanıcı için kolaylaştırıyor.

Yazılımı bir kere kurulduktan ve kripto para birimleri kazıldıktan sonra, kullanıcılar PayPal veya WeChat gibi ödeme kanallarını tercih etme şansına da sahip. Asus yaptığı açıklamada bütün müşterilerinin finansal ve kullanıcı verilerinin GDPR gereğince koruma altında olduğunu ve ASUS GPU sahiplerinin ise bu uygulamayı indirmekle zararlı bir şey yapmadıklarını, endişe etmemeleri gerektiğini ifade etti.

Kripto para madenciliği özellikle son yaşanan düşüş sonrası ciddi bir darbe almıştı ve bir çok bireysel madencinin yanı sıra, Giga Watt gibi madencilik devleri bile kepenk kapatmak zorunda kaldı.

ASUS, Yeni Ortaklığı ile Sıradan Ekran Kartları İle Madencilik Yapmayı Destekleyecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ASUS, Yeni Ortaklığı ile Sıradan Ekran Kartları İle Madencilik Yapmayı Destekleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ZebPay Kurucu Ortağı Kapanan Borsasına Rağmen Hala ”Bitcoin Konusunda İyimser” Serbest fonlar, Bitcoin düşerken CME’de nasıl pozisyon aldı? ABD SEC Düzenlemeleri Yüzünden Asya’nın Gerisinde Kalabilir Umut Tazeleme Vakti Geldi Mi?  SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu! Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı Borsaların Sert Tutumları ve Yüksek Ücretleri, Projeleri Zorluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır