Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Artık İnternet Olmadan Da Uyduyla Bitcoin Ağına Erişim Sağlanabilecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Artık İnternet Olmadan Da Uyduyla Bitcoin Ağına Erişim Sağlanabilecek!
Artık İnternet Olmadan Da Uyduyla Bitcoin Ağına Erişim Sağlanabilecek!

2/2


2/2

Blockchain teknoloji şirketi Blockstream, uydu tabanlı Bitcoin iletişim projesi Blockstream Satellite’in ikinci aşamasını bu hafta açıkladı.

Pasifik Asya’da Uydunun Kapsamı Alanında
Bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan ücretsiz özel Bitcoin gönderme ve alma planının bir parçası olarak şirket, artık 17 Aralık’ta teyit edilen bir blog yazısında belirtilenlere katılarak, Asya Pasifik bölgesinin uydu kapsamı altına alındığını doğruluyor.


Projenin birinci aşaması Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Afrika’yı kapsamıştı.

Bitcoin’in Lightning Network (LN) uygulamasının önemli bir destekçisi olan Blockstream, protokol yoluyla ödenen ücretlerle Blockchain Satellite uydusu aracılığıyla verilerin yayınlanmasına izin vermek için bir API’yi de duyurdu.

Geliştiriciler, API’nin Ocak 2019’da kullanıcılar için yayınlanmasına yönelik bir çaba içerisinde.

Uydu iletişimleri geleneksel olarak maliyet engelleyici olsa da, Blockstream Satellite’in yöneticisi Chris Cook, blog yayınında yaptığı bir yorumda şöyle diyor:

“Blockstream Satellite, uygulamalarında uydu iletişimlerini benimsemeleri için geliştiricilere müsaade edecek.”
… Doğal afet bildirimleri, güvenli kişisel mesajlaşma ve Bitcoin pazar verilerini uzak konumlara gönderme, bu servisin gücünün heyecan verici örneklerinden sadece birkaçı.


Yönetimler İnternet Kontrolü İçin Savaş Veriyor
Uydu projesi aslen Ağustos 2017’de başladı. Bir dizi yörüngedeki uydulara Bitcoin ağı ileten bloklara bağlı bir takım Dünya tabanlı yer istasyonu aracılığıyla çalışıyor. Uydular daha sonra verileri kapsama alanına geri gönderiyor.

Şu anda, bir düğümü çalıştıran kullanıcıların, bir internet bağlantısı olmadan ağ ile senkronize halde kalmak için sadece küçük bir uydu antenine ve USB alıcısına ihtiyaçları var.

Dünya merkezli ekipmanların konumu ve “hükümet direnci” hakkında sorulan sorular üzerine CEO Adam Back, mevcut statükodaki dengelerin farkında olduğunu belirtiyor.

Adam Back, Tweeter’da “jeopolitik tarafsız bir para olan Bitcoin’in sağlam bir şekilde çalışması gerektiğini” belirtiyor.

Bugün için uydular hangi ülkeye bağlıysa, uyduların sahipleri olan ülkelere göre bazı çeşitlilikleri söz konusu. Dünyada 195 ülke var, bunlardan bazıları kargaşa zamanlarında internet ve cep telefonu servisini engelliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Artık İnternet Olmadan Da Uyduyla Bitcoin Ağına Erişim Sağlanabilecek! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Artık İnternet Olmadan Da Uyduyla Bitcoin Ağına Erişim Sağlanabilecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

0x (ZRX) En Değerli Ethereum Projesi Olmaya Aday! Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor! İngiltere Brexit Sonrası Dönemde Kripto Para Çıkarabilir mi? Bitcoin Platformu Bakkt’tan Yeni Hamle! Bitcoin, Ripple, TRON ve VeChain İçin Haber ve Uyarılar 5 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır