Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor
Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor

4/4


2/4


Arjantin‘deki ekonomik kriz bir çok yatırımcıyı varlıklarını korumak için kripto para birimlerine yatırım yapmaya yönlendiriyor. Talep fazla olunca ister istemez ülkedeki kripto para birim fiyatları da piyasa ortalamasının üstüne çıkıyor. Ülkedeki talebi karşılamak adına şimdiden Buenos Aires alışveriş merkezinde 12 Bitcoin ATM‘si hizmete sokuldu bile. Bitcoin kabul eden mağazaların sayısı da ciddi bir artış yaşamakta.


Bitcoin Ekonomik Krizde Güvenli Liman Rolünde
Ülkenin itibari para birimi değer kaybettikçe, Arjantinli yatırımcılar ve sıradan insanlar ellerindeki pesolar ile Bitcoin almaya başladı. Ekonomist ve matematikçi D.H. Taylor konu hakkında şunları ifade ediyor:

”Arjantinliler pesolarından yüklü bir miktarda çıkış yapıp daha stabil bir para birimine, BTC’ye geçiş yapıyor. Şu an BTC piyasalarında gözlenen rakamlar Arjantin’den kaynaklanmakta. Bitcoin tarafından sunulan istikrar, peso’dan çok daha fazla ve Arjantinliler çabucak buna geçiş yapıyor. ”

Taylor daha sonra olayın ne denli büyük olduğunun somut kanıtını sunmak adına, Arjantin içerisindeki haftalık BTC satın alma grafiğini sunuyor:


Bir zamanlar Latin Amerika bölgesinin en varlıkları ülkelerinden birisi olan Arjantin, şu an adeta dünyanın en sert krizlerinden birisini yaşamakta. Venezuela, Arjantin, İran, Türkiye gibi ülkeler son zamanların en çok itibari para değer kaybı yaşayan ülkelerinden ve bütün ülkelerde Bitcoin hacminde ciddi bir artış yaşandı. Şu an Arjantin içerisindeki yıldan yıla enflasyon oranı %34’un üzerine kadar çıktı ve uzmanlara göre bunu önlemenin tek yolu: kripto para birimleri.


Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Arjantin Halkı Güvenli Liman Olarak Bitcoin’e Koşuyor – 12 Bitcoin ATM’si Hizmet Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Bitcoin Sürklase Olacak Araştırma: Bitcoin Adreslerinin Yüzde 1’inden Daha Azı, BTC Arzının Yüzde 87’sini Kontrol Ediyor! Coinbase’in Değeri Bu Alacağı Yatırımla 8 Milyar Dolar Olabilir! Tecrübeli Yatırım Uzmanı Peter Brandt’tan Bitcoin Yüzde 80 Düşebilir İddiası Binance Kripto Para Borsasına Neler Oluyor? Yeni Token Satışı Eleştirileri Körükledi! NYSE’nin Bitcoin platformu Bakkt’tan Bitcoin yatırımcılarına kötü sürpriz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır