Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor
Binance ve  Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor

© Reuters.  Binance ve  Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor© Reuters. Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao 23 Nisan’da attığı bir tweette, önde gelen küresel kripto para exchange platformu Binance’in yakın zamanda bir Doğu Afrika ülkesi olan Uganda’nın ekonomik kalkınmasını desteklemek amacıyla Uganda Blockchain kuruluşu Crypto Savannah ile işbirliği yaptı.

Changpeng Zhao, tweet’inde, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan ve kişi başına düşen GSYİH tutarındaki kişi sayılan Uganda’ya yatırım çekmenin yanı sıra, istihdam yaratarak “ekonomik dönüşümü” destekleyeceğini belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre, Binance artık günde ortalama 2.19 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en iyi ikinci kripto para borsası olmuş durumda. Hong Kong merkezli Binance, Japon regülatörlerden gelen bir uyarı sonrasında Mart ayında Malta’da bir ofis açacağını açıklamıştı.

Afrika kıtası, finans sektöründe Blockchain şirketleri için umut verici bir nokta. Kıtadaki nüfusun büyük bir kısmının bankalara erişimi yok ve 30 milyondan fazla Afrikalı, çalışmak için yurtdışına kaçak yollardan gidiyor veya göç ediyor. Bu yüzden insanların bir finansal sistemle bağlantı kurmasına olanak tanıyan teknoloji, orada kitlesel olarak benimsenebilir.

Daha önce Doğu Afrika merkezli yardım kuruluşu olan VerDirectly, Uganda’daki ailelere 12.000 bağış sağlayan deneysel bir düzeni desteklemek amacıyla, merkezi olmayan ödeme ağı OmiseGO ve Ethereum (ETH) kurucularından Vitalik Buterin’den 1 milyon dolar almıştı.

Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Kripto Yeniliği, Ripple’ın Yeni Ortakları, Kurumsal Yatırımcı Çılgınlığı: Öne Çıkan Ethereum, Litecoin, TRON, Stellar ve Cardano Haberleri Tether’in Günlük İşlem Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Bitcoin Yılın Rekorunu Kırdı Vitalik Buterin: Ethereum’un Saniyede 100.000 İşlem Yapması Gerekiyor Ripple (XRP) fiyatı zıpladı: Bu hamle boğaları sahneye çıkarır mı? OKEX’e Göre Bitcoin, Sene Sonu 14 Bin Dolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır