Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir
Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde OlabilirJuniper Research tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, kripto para piyasasındaki işlem hacminin zaman içerisinde düşüş gösterdiğini ve tüm piyasanın ‘çöküşe’ geçebileceğini gösteriyor.

Juniper Research‘ün ‘Kripto Paraların Geleceği: 2018-2023 Arasında Bitcoin & Altkoin Trendleri ve Zorlukları’ adıyla yayınladığı araştırmada isminde de anlaşılabileceği üzere kripto paraların zaman içerisinde yaşayabilecekleri zorluklar ele alınıyor. Yapılan araştırmada değerlendirmeye alınan faktörler arasında Dünya genelindeki yasal düzenlemeler, borsa saldırıları, kripto para piyasasındaki fiyat değişkenlikleri bulunuyor.

Juniper’a göre 2017 yılının sonlarına gelindiğinde Bitcoin ile günlük 360 bin civarında işlem yapılıyordu ancak bu sayı Eylül 2018’de 230 bine kadar geriledi. Günlük işlem hacmine bakıldığında da 3.7 milyar dolar gibi bir düzeyden 670 milyon dolar gibi bir düzeye gerilediğini görülüyor.

Kripto para piyasasındaki işlemlerin toplam değeri bu yılın başlarında 1.4 trilyon dolardan biraz daha fazlaydı. Bu sayı 2017 yılında 1.7 trilyon dolar civarını görmeyi başardı. Ancak bu yılın ikinci çeyreğine baktığımızda söz konusu sayıların düştüğünü ve piyasanın 355 milyar dolar seviyesine çekildiğini görüyoruz. Juniper tarafından yapılmış açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

“Üçüncü çeyreğin ilk yarısındaki hareketliliği baz alarak bir önceki çeyreğe göre yüzde 47 oranında düşüş yaşanacağını öngörüyoruz. Bitcoin’in temel değeri ve kripto para borsalarının çalışma prensipleri hakkındaki endişelerimizi de göz önünde bulundurursak sektörün bir çöküşün eşiğinde olduğunu düşünüyoruz.”

Juniper tarafından yapılan araştırmada Diar’ın yakın zamanda yürüttüğü bir çalışmadan da faydalanıldı. Diar’ın Koin Bülteni’nde de paylaştığımız araştırmasına göre kripto para borsalarından Coinbase’in USD hacminde ciddi bir düşüş meydana geldi.

Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20 bin doları aşma şansı belirlendi 2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri Binance CEO’su CZ, 2018’in Kripto Paralar İçin ‘Düzeltme Yılı’ Olduğunu Düşünüyor BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Dikkat: Dolandırıcılara ait 118 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde 3.100 dolar Bitcoin’in gerçek dip seviyesi miydi? Analist görüşleri ne yönde?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır