Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor
UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor

© Reuters.  UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor© Reuters. UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), kullanıcıların kripto para birimini benimsemelerine olanak tanıyan, monero maadenciliği yapılabilen bir site başlattı – dezavantajlı çocuklar için tarayıcılarını bir web sayfasında açık bırakarak para toplamaya yardımcı oluyor. Medya çıkışına göre iT News, yardım kuruluşunun Avustralya şubesi HopePage adlı yeni sitenin “Avustralyalılara çevrimiçi olduklarında sayfayı açarak savunmasız çocuklara yardım ve umut vermelerine izin vereceğini” söyledi.

Sayfa, Parapet API’sı kullanılarak geliştirilen kodu çalıştırıp Monero olarak madencilik yapmasını ve para biriktirmesini sağlıyor.

Bununla birlikte, yaygın olarak kullanılan reklam engelleme tarayıcı uzantılarının birçoğu, Coinhive API kodlarını otomatik olarak kısıtladığından, Unicef, birçok kullanıcının yardımseverlik fonlarına yardım etmek için HopePage’deki reklam engelleyicileri manuel olarak devre dışı bırakması gerektiğini söylüyor.

IT News’e göre, Unicef ​​Australia’nın dijital katılım ve içerik yöneticisi Tony Andres Tang;

“Bazı reklam engelleyicileri komut dosyasını devre dışı bıraktı. Ancak, bağış yapmak isteyen kişilerin bunu web sitemiz için devre dışı bırakmasını istiyoruz. Bazı kullanıcıları sınırlandırma potansiyeline rağmen, ulaşamayacağımız yeni kitleleri hala yakalıyoruz. ”

Bu yılın başlarında UNICEF, Suriyeli çocukların korunmasının ihtiyaçlarını finanse etmeyi amaçlayan Chaingers Oyunu adlı başka bir bağış toplama programı başlattı. Para bağışları istemeden fon toplamak için kripto parai madenciliğini kullanıyor. Chaingers Oyunu ve HopePage, blockchain teknolojisinin yer aldığı tek hayır programı değil. Evsiz insanlar için New York merkezli Toplum İstihdam Programları Derneği, evsizleri güçlendirmek için blok zincirini kullanıyor. Ayrıca, vatansız ve yargılanmış Rohingya mültecilerine kimlik sağlamak için de aynı teknoloji kullanılıyor.

2016’dan beri, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, 10.000’den fazla Suriyeli mülteciye yardım sağlamak için “Yapı Taşları” adı verilen blok zinciri temelli yardım dağıtım sistemini kullanmıştır. Bithope, ziyaretçilerin bitcoins ile çeşitli hayır kurumlarına bağış yapmalarını sağlayan bir çevrimiçi fon toplama platformudur. Blockchain for Good, blockchain’in en iyi insanlık, toplum, ekonomi ve çevremiz için nasıl geliştirilebileceğini keşfetmek amacıyla düzenlenen uluslararası bir düşünce kuruluşu.

UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

UNICEF Dezavantajlı Çocuklar için Monero Madencileri Arıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Coinbase Protestosu Çok Etkili Olmayacak Whatsapp, Endonezya Pazarında Dijital Ödeme Ağı Kuruyor Google’ın Güvenlik Uzmanı Açıkladı: Bitcoin Sahipleri Tehlikede! Bitcoin Fiyatı 3.200 Dolara Düştü, Yatırımcılar Panikledi Bitcoin Faydalı Bir Şey: ABD Federal Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen Justin Sun: Tron’un Blockchain Sistemi Ethereum’un Sisteminden Çok Daha Verimli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır