Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Güney Koreli Madencilerin Yüzde 70 ile 80’i, 2018 Yılında Madenciliği Bıraktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Güney Koreli Madencilerin Yüzde 70 ile 80’i, 2018 Yılında Madenciliği Bıraktı
Araştırma: Güney Koreli Madencilerin Yüzde 70 ile 80’i, 2018 Yılında Madenciliği BıraktıKripto para piyasası 2018 yılında kesinlikle tarihinin en sert düşüşlerinden birisini yaşadı ve bunun etkileri uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek gibi gözüküyor. Yılın son çeyreğinde yaşanan sert kırılma ve Bitcoin’in 3.100 dolara kadar gerilemesi sonrası, bir çok madenci cihaz kapatma yolunu seçmiş ve madenciliğin artık kazançtan çok zarar getirdiğini ifade etmişti.

Financial Channel isimli Çin devlet kanalı tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise, geçtiğimiz senenin ayı piyasası, Güney Koreli kripto para madencilerinin %70 ile %80 arasında ağdan çekilmesine neden olmuş. Güney Kore madencilik endüstrisinin başlangıcı olarak, geçtiğimiz sene Ocak ayında fiyatlar rekor seviyelerde gezinirken Ether madenciliği yapmak için 1.000 madencilik cihazı alan bir işletmeyi örnek gösteren araştırma, bu firmanın yanı sıra 2018 yılında piyasaya giren her madencilik şirketinin 5’inden en az 4’ünün artık hizmet veremeyecek duruma geldiğini aktardı.

Araştırmaya konu olan bir madenci ise konu hakkında şunları ifade etti:

”Benim bildiğime göre, madencilik tesislerinin %70 ile %80’i işlem yapmayı durdurdu ve bunların bir çoğu iflasını verdi.”

Financial Channel tarafından aktarılan başka bir bilgi ise, Koreli madenciler tarafından karşılaşılan zorlukların arasında en önemlilerinden birisinin, Kore içerisindeki ”Kimchi Premium” isimli özel kripto para fiyatlarının düşüşü olduğuydu. Küresel piyasaya göre Kore içerisindeki piyasalarda kripto para birimleri nispeten daha yüksek değere sahip ve Kimchi Premium olarak bilinen bu durum, 2018 yılının başlarında %40 yüksek değere sahipken, günümüzde sadece %1 gibi bir fazlalığa sahip ve bu durum madencilerin işini daha da zorlaştırmakta.

Araştırma: Güney Koreli Madencilerin Yüzde 70 ile 80’i, 2018 Yılında Madenciliği Bıraktı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Güney Koreli Madencilerin Yüzde 70 ile 80’i, 2018 Yılında Madenciliği Bıraktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Delaware Blockchain Kurucusundan Ayrılık Haberi Nike blockchain teknolojisine katılıyor Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası Banka ATM’sinden Bitcoin Almak Artık Mümkün! 8 Ekim Ethereum analizi: ETH fiyatı için bir durak neresi? Tron Kurucusu Justin Sun: Binance Coin Yeni Bitcoin’dir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır