Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Büyük Madencilik Havuzları, ”Yüksek Ölüm” Oranına Sahip

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Büyük Madencilik Havuzları, ”Yüksek Ölüm” Oranına Sahip
Araştırma: Büyük Madencilik Havuzları, ”Yüksek Ölüm” Oranına Sahip

2/2


2/2


Coinmetrics.io isimli internet sayfası, geçtiğimiz Pazartesi günü en rekabetçi BTC madencilik havuzlarının hashrate tarihleri ile ilgili bir araştırma yayınladı. Açık kaynaklı kripto para analiz sitesinin yaptığı araştırma ve çalışma, Bitcoin madencilik ekosisteminin zamanla nasıl evrim geçirdiğinin bir kanıtı olarak dikkat çekmekte.

Büyük Madencilik Havuzları Oldukça Tehlikeli
Kripto para birimi ve özellikle Bitcoin madenciliği her yıl daha da zorlaşan çok rekabetçi bir sektör. Bütün SHA-256 algoritması tabanlı kripto para birimlerinin işlemsel gücü, dünyanın bütün süper bilgisayarlarının toplamından bile daha yüksek ve insanlar her geçen gün madencilik endüstrisine yeni fonlar aktarmayı sürdürüyor.

7 Ocak tarihinde açıklanan araştırma, yıllara göre BTC blocklarını ile ilgili verileri analiz etti. Ekip, araştırma verilerinin BTC.com ve Bitcoinity gibi bilinen kaynaklardan elde edildiğini ve bunların yanı sıra son 450.000 BTC bloğu için Coinbase çıktılarının da kullanıldığını belirtti. Günümüzde bir çok madencilik havuzu,blockchain üzerinde bir block kazıldığında kendilerini tanıtmak için Coinbase’in parametrelerini kullanmakta ve Coinmetrics bu alışkanlığın tamamiyle gönüllülük esasına dayandığını ve madenciliğin ilk günlerinde madencilerin kendilerini tanıtmadıklarını aktardı.


Coinmetrics, yayınladıkları bu çalışma ile”bir zamanlar Bitcoin’in önemli miktarda hashrate’ini kontrol eden” önde gelen BTC Guild, Ghash, BTCC gibi havuzların, şimdi tamamiyle ağdan yok olduğunu ve ‘öldüğünü’ vurgulamakta. Araştırmanın bulduğu bir diğer önemli nokta ise, 2018 yılında kendilerini tanıtmak istemeyen (unknown olarak geçen kısım) bireylerin veya kurumların oranındaki ciddi artış. Coinmetrics’e göre bunun arkasında politik ve gizlilik odaklı nedenler olabilir ki çoğu ülkede kripto para madenciliği yapmak hala yasak veya kanunen belirsiz olarak görülmekte.

Araştırma: Büyük Madencilik Havuzları, ”Yüksek Ölüm” Oranına Sahip isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Büyük Madencilik Havuzları, ”Yüksek Ölüm” Oranına Sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti Tron Foundation Duyurdu: BitTorrent’e Canlı Yayın Özelliği Geliyor! 45 Ülkede Hizmet Veren Hint Kripto Para Borsası, Özellikle Venezuela’dan Ciddi Bir Talep Görüyor Stellar (STR) Coin Nedir? Steller Coin Nasıl Üretilir? Stellar Nereden Alınır Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu! Tim Draper: Bitcoin ve Blockchain Tüm Finansal Sistemi Baştan Yazacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır