Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da Kullanılabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da Kullanılabilir
Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da KullanılabilirArtık insanların kişisel verileri onlara hiç olmadığı kadar daha fazla anlam ifade etmeye başladı. Bu durum, aslında şirket sahipleri için de geçerli. Son dönemde kişisel verilerin korunması hakkında çıkan yasalar ya da bu konu ile ilgili çıkan tartışmalar da hemen herkesin malumu.

Verilerin korunması artık global bir problem haline gelirken, bunun nasıl efektif ve rahat bir şekilde korunabileceği konusunda ise halen tartışmalar devam ediyor. Birçok işletmenin ya da şirketin güvenle kullanabileceği bir teknolojinin aranması konusunda çalışmalar sürerken, bu noktada Blockchain teknolojisi gerçekten de büyük bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Buna karşın bazı karşıt görüşler ise Blockchain gibi şeffaflığı öncüleyen bir teknolojinin veri korumasında başarısız olabileceğini iddia ediyor. İşte bu soruya cevap arayan Londra Queen Mary Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, Blockchain teknolojisinin veri depolamada güvenli bir şekilde kullanılabileceği sonucuna vardı.

Profesör Christopher Millard ve Dave Michels, yaptığı açıklamada ek güvenlik ve gizlilik tedbirleri ile Blockchain’den faydanılmasının mümkün olduğunu ifade etti. İkilinin raporunda ise şu ifadeler yer aldı:

”Blockchain aslında en başta yasal prensiplere pek de uygun olmayan ve gizliliği deşifre eden bir teknoloji olarak tanıtıldı. Blockchain uygulamaları bir noktada yasal süreçler ile ters düşüyor olabilir ancak; bu durum onların yasal çerçevede fonksiyon görmeyeceği anlamını taşımaz. Bu teknoloji, veri koruma kanunlarına uymak durumundaki kişiler tarafından da kolaylıkla kullanılabilir.”

Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da Kullanılabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Blockchain Teknolojisi, Veri Kanununa Uyan Firmalar Tarafından da Kullanılabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u “satın al” Olarak Öneriyor! Blockchain yöneticisi: “Çin, Bitcoin’in güvenli liman olmasına yardımcı oluyor” Popüler analist: “Destansı 2017 Bitcoin boğa koşusu yakında tekrarlanabilir!” Telegram’ın Kripto Parası Gram İlk Kez Halka Açık Satışa Çıkıyor! Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi? Bitcoin Satışları Devam Ediyor; FCA 24 Kriptopara Firmasını İnceliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır