Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor
Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor

© Reuters.  © Reuters.

New Wave Capital gibi kripto para yatırım şirketleri, 2018’deki ayı piyasasının baskınlığına rağmen büyümeye devam ediyorlar. Şu anda elde ettikleri popülerlik bile uzun vadede birçok yatırımcıyı kripto paraya çekebilir.

Kripto Para Yatırım Şirketleri Nasıl Çalışıyor?2018, kripto paralar için zor bir yıl oldu. Piyasadaki durgunluk, büyük borsaları ve sektördeki büyük şirketleri derinden etkiledi. Ancak bu gerileme sürecinden en karlı çıkanlar kripto para yatırım şirketleri oldu. Yatırım firmalarının açıkladığı rakamlara göre, bu dönemde yaptıkları kayıtlar 2- 3 katına çıkmış.

Peki, bu yatırım tavsiye şirketlerinin çalışma prensibi nasıl? Bu şirketler ,ilk olarak, kripto paraya yatırım yapma düşüncesindeki kişilere hitap ediyor. Şirket, bir kişinin yatırım riski toleransını bir algoritma aracılığıyla değerlendiriyor. Daha sonra, yatırımcının paralarını kendi rızası dahilinde çeşitli kripto para birimlerine özel olarak dağıtıyor.

Danışmanlık Şirketlerinde Büyüme Devam EdiyorYakın zamanlarda Automata ve Empirica gibi hatırı sayılır şirketler de yatırım danışmanlık sektörüne girmek için kolları sıvadı ve algoritmalara dayalı bir platform oluşturdu. Kendisini sermayenizi korumak için ilk özel danışmanlık şirketi olarak tanıtan Automata, yatırımcının gereksinimlerini dinledikten sonra bir yatırım stratejisini hazırlayarak bunu müşterisinin onayına sunuyor.

Empirica kendi platformunda “beyaz etiket” uygulamasını başlattı. Bu uygulama ile kripto para yöneticileri yatırım portföyü oluşturmak için riskleri ölçerek yatırımcının en uygun rotayı çizmesine yardımcı oluyor.

Ancak, kripto para yatırım şirketlerinin (robo-advisory) sayıları artmasına rağmen hitap ettiği grup arasında kurumsal büyük firmalar henüz yok. Tahmin edeceğiniz üzere kurumsal firmalar, yeni gelişmeye başlamış bir sektörün öncelikle kendilerini ispatlamasını bekleyeceklerdir. Şirketlerin listelerinde ise daha çok, kripto paraya yatırımı riskli ve karmaşık görmesine rağmen kriptoyu merak eden sıradan yatırımcılar yer alıyor.

Danışmanlık Şirketlerinin Tercih Edilmesinin SebepleriDanışmanlık şirketleri, insanların geleneksel finansal danışmanlara olan inancını kaybettiği 2008 mali krizinden sonra dikkat çekmeye başladı. Bunun yanında, bankaların fon yönetimi ve danışmanlık hizmetleri için uçuk fiyatlar talep etmesi de dikkatlerin robo-advisory sektörüne kaymasına sebep oldu.

Ayrıca insanların yatırım işleri ile çok vakit kaybetmek istememeleri de yatırım şirketlerinin tercih edilmesindeki bir diğer etken. Charles Schwab (NYSE:SCHW) tarafından yapılan bir ankette soru sorulan 100 kişiden 25’i günlük finansmanlarını otomatikleştirmek istedikleri cevabını vermiş. Katılımcıların yarısından fazlası, yatırımlarını rezervasyon yapmak kadar basit bir şekilde kontrol edebilecekleri için kripto para yatırım danışmanlık şirketlerini tercih ettiklerini ifade etmişler.

Hangi Kripto Paralar Tavsiye Ediliyor?New Wave Capital CEO’su Eric Campbell, kriz dönemi olmasına rağmen çok sayıda kayıt almalarını, yatırımcının uzun vadeli yatırıma yönelmesine bağlıyor. Campbell’dan bir de yatırım tavsiyesi geliyor. Eğer portföylerinizi uzun süre elinizde tutma gibi bir strateji belirlediyseniz, özellikle market hacmi olarak ilk 10 sırda yer alan birden fazla kripto para almanız sizin için en ihtiyatlı yatırım şekli olacaktır. Çünkü gerçek paradigma kaymaları için uzun zaman gerekir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Devasa Bitcoin balinaları harekette: 3 milyar dolarlık BTC taşındı! Bitcoin ve Ripple Düşüşte, Ethereum Rekor Yüksek Değerlerinden Geriliyor Bitcoin hodl mu? Altcoin hodl mu?: Bu yatırımcının kararı ona 50 BTC’ye mal oldu Yeni Dogecoin CEO’su Elon Musk Mı Oldu? Bitcoin 6000 direncini kırdı. Sırada ne var? Dash Coin Cüzdan Oluşturma | Dash Coin Cüzdan Nasıl Açarım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır