Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir
Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir

© Reuters.  Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir© Reuters. Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir

Estonya merkezli yeni bir start-up, bu pazartesi günü başlayan “tokenize (kripto varlık olan)” hisselerin alım satımına, ethereum blok zinciri üzerinde izin vermeye başlayacaklarını belirtti.

DX.Exchange Operasyon Direktörü Amedeo Moscato şöyle diyor;

“DX.Exchange olarak, dünyanın ilk düzenlenmiş dijital varlık borsasını başlatıyoruz! Birbirine bağlı Piyasalar ile her tür Dijital Hisse Senetleri, Gerçek Hisse Senetleri ile 1:1 oranında desteklenmekte.”

Ayrıca web sitelerinde, işleyiş hakkında şu bilgiler yer alıyor:

“Kıbrıs’lı Düzenleyici CySEC gözetiminde, MPS MarketPlace Securities şirketi, DX.EXCHANGE platformundaki belirleyici talebe göre gerçek dünya hisse senetleri satın alıyor.

Akıllı sözleşmeler ile Ethereum ağında yaratılan ERC20 belirteçleri, bu hisse senetlerini temsil ediyorlar. Satışa sunulan tokenlar, NASDAQ, NYSE, Hong Kong Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası gibi en büyük borsalarda işlem gören halka açık şirket hisselerine dayanmakta.

Dijital Hisse Senetleri ile ilgilenen her bir Dx.exchange müşterisinden, Dijital Hisse Senetleri alım / satımı için, MPS ile olan anlaşmayı onaylaması gerekecek. Bunun için, MIFID 2 uyumlu Koşullar sayfası ile ek bir küçük onay formunu kabul etmesi istenecek.

MPS MarketPlace Securities şirketi, belirteç sahipleri adına hisse senetlerinin güvenini elinde tutar. Dijital Hisse Senetleri, kaldıraçlı CFD’ler gibi olmadığından, token sahiplerinin taşıma maliyetleri de yoktur. Her jeton 1:1 oranında gerçek stok payı ile desteklenmektedir. Bu paylar da ayrı bir hesapta tutuluyor.”

Bu açıklamalar, bunun temelde Tether gibi stabil bir token olduğu, ancak dolar yerine, satın alınan şeylerin hisse senetleri olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden aynı soru işaretleri yine akıllarda; Stokları gerçekten tuttuklarını nasıl biliyoruz?

Akıllı sözleşmeyi bulunamasa da, bunun USDC’nin akıllı sözleşmesinin bir kopyası olabileceği, ancak dolar yerine, hisse senetleri için geçerli olacağı düşünülebilir.

Bu önemli merkezileşme seviyesi muhtemelen kayda değer düzeyde düzenleyici engellemek anlamına gelir. Exchange platformu, düzenlenmiş olduklarını söylüyor. Ancak bunun henüz gerçek olup olmadığından emin olmasak da verilen bilgiler şu yönde;

“Coins Marketplace Technologies OÜ, Estonya Mali İstihbarat Birimi ile iki işletme ruhsatına sahiptir.

FVR000051 Lisans Numarası, sanal para birimlerini fiili para birimleriyle takas etme hizmetleri sağlamak içindir ve FRK000039 Lisans Numarası da, dijital bir para birimi cüzdanı hizmeti sağlamak içindir. Müşterilerin fiat para birimi fonları ayrı bir gözaltı hesabında tutulur. ”

Şu anda bir hisse senedinin DAI üzerinde çalışıp çalışmadığı belli değil, fakat merkezi olmayan finansmanın yükselişiyle, tüm küresel hisse senetleri ile işlem yapmak için, sadece MetaMask’a ihtiyacımız olması çok da uzak bir ihtimal olmayabilir.

Apple (NASDAQ:AAPL), Google (NASDAQ:GOOGL), Facebook, Amazon (NASDAQ:AMZN), Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple, Google, Facebook, Amazon, Tesla Hisseleri Ethereum Ağında İşlem Görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Bazı Kripto Para Borsalarında 3.590 Dolardan İşlem Görüyor ABD yasağı Bitcoin ve kripto para fiyatlarını nasıl etkiler? Ciddi Olayların Yaşandığı Hong Kong’da Bitcoin’e Talep Artıyor Florida Şehri, Çalınan Verileri için Hacker’lara 65 Bitcoin Ödeyecek! Trump Bitcoin Hayranı Olmadığını Söyledi, Twitter Karıştı Huobi Kripto Para Borsası, Ethereum Tabanlı Tether’i Listelediğini Açıkladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır