Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Apple, Coinbase’in Kripto Oyununu App Store’dan Kaldırttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Apple, Coinbase’in Kripto Oyununu App Store’dan Kaldırttı
Apple, Coinbase’in Kripto Oyununu App Store’dan Kaldırttı

© Reuters.  © Reuters.

Coinbase Wallet uygulaması içerisinde yer alan bir tür kripto koleksiyon oyunu War Riders, Apple‘dan gelen direkt emir sonrası App Store’dan kaldırıldı. Apple (NASDAQ:AAPL) söz konusu oyunun uygulama için satın alma prosedürünü geçersiz kıldığını vurgulamakta. Oyun App Store üzerinden kaldırılmış olsa da, hala Android üzerinde mevcut.

Uygulama İçin Trading Uyarısı
Snip isimli haber kaynağı konu hakkında şu açıklamalarda bulunuyor:

”War Riders kullanıcıların araç toplamasına izin veren bir tür kıyamet sonrası oyunu. Kullanıcıların topladıkları araçlar blockchain üzerinde kripto koleksiyon malzemeleri olarak (non-fungible token) temsil edilmekte. Toplanan araçlar istenildiği taktirde sürülebilir veya bir garajda saklanılabilir. Kullanıcılar daha sonra bu araçları uygulamanın kendi tokeni olan BNZ‘ye dönüştürebilmekte.”

Apple neredeyse en başından beri kripto ile ilgili konulara inanılmaz dikkat etmekte ve çoğu kullanıcıya göre kripto para birimlerine ‘tavır almakta.’ Snip haber kaynağı Apple’ın cüzdan uygulamalarına izin verirken, uygulama içerisinde kripto alma, satma veya trade yapma özelliği bulunan cüzdan uygulamalarını kesinlikle yasakladığını da vurguluyor.

Yeni duyulan bu yasaklama aslında Apple’ın ilk vukuatı değil. Firma Haziran ayında kripto para madencilik uygulamalarına da yasaklama getirmişti. Apple’ın Haziran ayında getirdiği yasağın, firmaya göre en haklı gerekçelerinden birisi ise kullanılan enerji miktarı. Apple kendi yaptığı açıklamada söz konusu yasağın enerji ile ilgili endişeler yüzünden hayata geçirildiğini aktarmıştı.

The post Apple, Coinbase’in Kripto Oyununu App Store’dan Kaldırttı appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple, Coinbase’in Kripto Oyununu App Store’dan Kaldırttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya Posta Ofisi, 11.7 Milyon Müşterisine ”Bitcoin Satın Alma” Hizmeti Sunuyor Dev Bitcoin Tahmini Filb Filb’den: “Bitcoin 332.733 Doların Üzerine Taşınacak.” Ahmet Mergen’den Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin analizi Bitcoin Cash yükselmeye devam ediyor – 600 dolar geçildi BBC’ye göre Facebook’un Kripto Parası 2020’de piyasada Block.One Kurucu Ortağı: Bitcoin, 2040’da Altının Yerini Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır