Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor
Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin fiyat analizleri, son zamanalarda çok fazla karşılaştığımız haberlerden. Ağutostan bu yana şahit olduğumuz volatilite düşmesi, fiyat analizleri ve tahminleri konusunda haberlerin çoğalmasına neden oldu. Bizde yılın sonlarına yaklaştığımız şu günlerde bitcoin fiyat analizleri tekniği konusunda bir yazıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Bitcoin fiyat analizleri ve farklı tekniklerBitcoin, fiyat analizleri 2018’in bitmesine az bir zaman kalan 6.000 ve 6.500 arasında bir alanda değişiklikler gösteriyor. Bu aslında her an her şey olabilir demek. Araştırmacı Greg Giardano yılbaşından önce Bitcoin fiyatı hakkında doğru tahminlerde bulunabilmek için çok farklı üç teknik kullandığını nelirtiyor. Forbes Dergisinin bu yöndeki haberine göre bu teknikler yıl sonundan önce yaklaşık 10.000 dolar civarında bir gelişmeye işaret ediyor.

“ David Haye tekniğine göre fiyat iki katına çıkacak ve 12,629,15 seviyesini görecek.”

“Wheatley tekniğine göre fiyat şu an ki fiyatından epeyce ayrılıp, 816,91 dolara civarında olacak.”

“Biraz daha orta bir yerlerde ise piyasa tekniği var-ilk iki tekniğin bir kombinasyonu-bu tekniğe göre fiyat 8,573,56 dolara çıkacak.”

Analist Fakham’a göre BTC düzeltme döneminin sonuna yaklaşıyor ve öyle beklenildiği gibi yıl bitmeden tüm zamanların en yükseğine ulaşamayacak Fakhan şu anda bir “ akıllı birikim” aşaması başladığını söylüyor.

“Geçtiğimiz sekiz yıla bakarsak,bitcoin döngüsünde üç ana bölüm var, birincisi akıllı birikim, ikincisi aptal birikim ve üçüncüsü dağıtım”

Aşağıdaki alıntıda da görüldüğü gibi, Woobull.com sahibi kripto analisti Willy Woo, farklı bir Teknik sunuyor: “ ağ değeri ve işlem oranını” (NVT) birlikte ele alıyor.

Bitcoin ağındaki işlem değerini fayda değerini ölçmek için kullanıyor. Eğer NVT balon bölgesine doğru ilerlerse, Bitcoin fiyatı yükselir ama işlem değeri hareketsiz kalır. Woo kendisi ile yapılan son röportajda şunları söylemiş:

“Bana Paypal işlem hacminin ve değerinin bir grafiğini verin, size o değerin gideceği yönü çok yakın olarak göstereyim. Bitcoin değeri ile işlem hacminin olduğu bir grafik var ve her ikisi de neredeyse aynı hareket ediyor. Tek yapacağınız ikisi arasındaki kısa bir sapmaya bakmak, birisi altta olacak, diğeri yukarda olacak. Işte bu nokta NVT oranını verir. Birini diğerine bölerseniz çok düz bir çizgi çıkması lazım ama değil. Sapma yapıyor ve işte orada değeraltı ve değerüstünü görüyorsunuz. Aynı durum büyük artış gösterdiği sırada PayPal da da yaşanmıştı”

Piyasayı Etkileyen Diğer FaktörlerPiyasadaki teknik analizlere ragmen, kripto piyasasını sarsacak bir kaç potansiyel katalizör var. SEC mesela. Bugün vereceği kararla kripto dünyasına yeniden şekil verecek. Ayrıca kriptoların, Amazon (NASDAQ:AMZN), Facebook (NASDAQ:FB), Tesla (NASDAQ:TSLA) gibi dev şirketler tarafından benimsenmesi de çok büyük etki yapma potansiyeline sahip. Facebook gibi teknoloji devlerinin blokchain teknolojisini inceleme aşamasında oldukları haberleri geliyor ancak işin başında oldukları da gelen haberler arasında.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

9.000 Dolara Giderken Bitcoin Hashrate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Bitcoin 2015 yılındaki davranışı tekrarlayabilir. 2015 yılında Bitcoin nasıl bir grafik izledi? Bitcoin (BTC) Almalı mıyım?  Kripto Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor mu? Kraken, 2FA’yı Zorunlu Kıldı ve Yeni Bir Güvenlik Labarotuvarı Açtı Hindistan’da bir Bitcoin borsası daha kapandı Amerikan Eyaleti Devlet Ödemeleri İçin Bitcoin’i Yasallaştırmaya Çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır