Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı
Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat ArttıFen ve yaşam bilimleri konusunda blockchain kullanımı neredeyse çoğu sektörde olmadığı kadar ciddi bir artış yaşamakta. Sektöre blockchain adaptasyonunun önünde ciddi engeller bulunsa da, blockchain bir şekilde sektörün önemli teknolojilerinden birisi olmayı başardı ve bir yıl içerisinde üç kat artış yakaladı.

Fen bilimleri firmaları için küresel ve kar amacı gütmeyen bir firma olan Pistoia Alliance‘ın yaptığı ankete göre, eczacılık veya fen bilimleri ile ilgili profesyonellerin %60’ı ya şu an blockchain teknolojisi kullanmakta veya bun kullanmaya dair deneyler yapmakta. Geçtiğimiz sene yine aynı firma tarafından aynı sektöre yapılan anketten çıkan oran %22 civarlarındaydı ki yaşanan artış inanılmaz boyutlarda.

Blockchain konusunda herhangi bir planı olmayan kalan %40’lık dilim ise, çeşitli engellerin olduğuna değindi. Katılımcıların %55’i, yeteri kadar blockchain profesyoneli olmamasının söz konusu teknoloji konusundaki kararsızlığın önemli faktörlerinden birisi olduğunu belirtti.

Yine ankete göre, eczacılık ve fen bilimleri sektörlerindeki profesyonellerin %73’ü, blockchain teknolojisinin en büyük avantajının değiştirilemez veri girişi olduğunu ifade etti. Bir diğer %39’luk dilim ise dağıtık cüzdan teknolojilerinin sunduğu şeffaflığın en muhteşem unsur olduğuna vurgu yaptı.

Görünüşe göre blockchain bazıları tarafından sadece  ”kripto para birimlerinin alt yapısı” olarak bilinen ününü aşmaya devam ediyor.

Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Fen ve Yaşam Bilimleri Kurumlarındaki Blockchain Kullanımı 2017 Yılından Beri Üç Kat Arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Büyük ETF Borsasının Bitcoin ETF Başvurusu İçin Geri Sayım Başlıyor eBay Kripto Para Ödemesine İzin Verecek Mi? Fransa Cumhurbaşkanından Avrupa’ya Çağrı: Blockchain’i Kullanalım Trezor T Model Donanım Cüzdanı, 10 Yeni Alt Koin İçin Destek Vermeye Başladı! Uzman Görüşü: Bitcoin’de Bir Paradan Daha Fazlası Var. Çünkü Yeteneklerinin Sınırı Yok! VanEck, Coinbase borsasının Bitcoin ETF’sini riske attığını düşüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır