Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Analist görüşü: Bitcoin İçin 1000 Dolar Mümkün Görünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Analist görüşü: Bitcoin İçin 1000 Dolar Mümkün Görünüyor
Analist görüşü: Bitcoin İçin 1000 Dolar Mümkün Görünüyor


Bitcoin için 1000 dolar mümkün olabilir mi? Son günlerde kan kaybeden kripto para lideri şu anda 4560 dolar seviyesine kadar düşmüş durumda.

Bitcoin için 1000 dolar olma ihtimalinin neden gündeme geldiği hepimizin malumu. Uzun süren durgunluğunun ardından 5.800 dolar destek seviyesinin altına düşen Bitcoin (BTC) fiyatı son bir yılın en düşük seviyesine indi.

Altcoin kardeşleri de onu takip ederek aşırı satım seviyesinde bulunuyorlar. Son birkaç saatte işlem hacmi yükseldi ancak bunun sebebi holderların aceleyle elindekileri elden çıkarmaları olduğunu belirtmek gerekir.

Bu aşırı satım hareketi doğal olarak aşağı yönlü bir hareket için katalizör etkisine neden oldu. Sonuçta Bitcoin (BTC) fiyatı 5.000 doların da altına düştü ve şu an yazı yazıldığı esnada 4650 dolar seviyesinde. Bitcoin (BTC) 80 milyar dolarlık piyasa hacmi ve 4560 dolarlık fiyatıyla Aralık 2017’deki değerlerinden bir hayli uzakta.

Bazıları bu durumu Bitcoin Cash’in hard forkuna bağlarken buna inanmayan diğer yatırımcılar ise kurumsal paranın piyasadan çıkışı ve ICOların çöküşü gibi nedenlere bağlıyorlar.

Stephen Innes: Bitcoin için 1000 dolar mümkünTüm bu nedenler Bitcoin fiyatının düşüşünde etkili olabilir ancak Stephen Innes gibi daha farklı düşünenler de var. Oanda’da Asia Pasifik ticaretinin başında olan Stephen Innes, MarketWatch’a konuştu ve tamamen ayı kalarak Bitcoin (BTC) fiyatının 1000 dolara kadar düşebileceğini ifade etti.

“Bitcoin için 1000 dolar mümkün” ifadesini kullanan Innes bu iddiasını düzenleyicilerin, merkezi otoritelerin ve gelenekçi bankacıların dijital varlıkların aleyhinde olmalarına dayandırıyor.

Ona göre bu kuruluşlar kripto paraları geri ittirmek için çaba gösteriyor. İşin aslı bu merkezi kuruluşlar en basit ifadesiyle kripto paralardan korkuyorlar. Kripto paraların ve blockchain teknolojisinin tüketicilere sunduğu güçten ve merkezi olmayan paranın güçlenmesinden korkuyorlar.

Innes bu iddiasını ileri taşıyarak düzenleyicilerin “Bitcoin balonunu” yakında patlatacağından şüphe duymadığını ifade ediyor. Sadece Innes’e ait olmayan bu düşüncenin arkasında SEC’in Airfox ve Paragon ile ilgili verdiği karar olabilir. SEC bu iki şirketin 2017 yılında token satışı yaparak topladığı milyonlarca doları yatırımcılara iade etmesine karar verdi. Ayrıca 250 şer bin dolarlık ceza kesti. Bu iki şirket ICOlarını menkul kıymet olarak kaydettirmeyi de kabul etti.


SEC kararları gerçekten kripto para piyasasının aleyhine mi?

Kimileri bu kararların kripto para piyasasını bitirmek ya da “balonu patlatmak” için alındığını düşünebilir. Ancak kripto para piyasasında düzenlemenin yetersiz olması nedeniyle çok fazla spekülasyon ve dolandırıcılığa şahit oluyoruz. Bu tür kararlar ile ponzi oyunları ve dolandırıcılıkların önüne geçilmesi kripto para piyasasının lehine olacaktır.

Bitcoin için 1000 dolar mümkün olabilir mi? Olamaz diyemem ancak sabırlı olmayı tavsiye ediyorum. Kripto para piyasasında çok dipler görüldü, görülüyor. Dip fiyatların alım fırsatı doğuracağını da unutmamak gerek. Bu konudaki düşüncelerinizi sizler de bizimle paylaşabilirsiniz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Analist görüşü: Bitcoin İçin 1000 Dolar Mümkün Görünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rus Bankaları Kripto ile Çalışmak İçin Can Atıyor Balinaların Elinde Rekor Seviyede Ether Bulunuyor! 3 Aralık XRP fiyat analizi: XRP yeniden 36 sent desteğinde Fairplay.io: Blockchain Güvencesinde 4 Milyon Doları Aşan Kazanç Platformu Bitcoin SV (BSV) %40’dan Fazla Yükseldi! İşte BSV’deki Yükselişin Muhtemel Nedenleri Facebook’un Kripto Parası Libra Nedir? Detaylı İnceleme

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır