Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi Veriyor
Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi VeriyorBlockchain dersleri ve kursları üniversitelerde giderek artan bir şekilde verilmeye devam ediyor. Son olarak, yeni jenerasyonun kripto para ve Blockchain elemanlarını yetiştirmek için işe koyulan University of California (UCLA), yaptığı açıklamada Blockchain ile ilgili mühendislik eğitimi verileceğini açıkladı.

Daha önce de kripto paralar ve Blockchain ile ilgili olarak çeşitli seminerler düzenleyen üniversite, şimdi de Blockchain ile ilgili son derece teknik bir ders programının, işin içine girdiğini duyurdu.

UCLA, bu dersi açması için MouseBelt Blockchain Accelerator isimli bir şirketten aldığı bağışın da çok kritik olduğunu söyledi ve şirkete yaptıklarından ötürü teşekkür etti.

Yazılım ve Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ek olarak, elektrik elektronik öğrencilerine de açılacak olan 4 kredili bu yeni dersin, bu alanda kalifiye elemanlar yetiştirerek, yaşanan açığa çare olması amaçlanıyor.

Dersi verecek ismin ise Profesör Doktor John D. Villasenor olacağı ifade edildi. Aynı zamanda Villasenor’a Jason Juan ve Andrew Hattat da eşlik edecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mouse Belt COO’su Patrick Mc Lain, şunları söyledi:

”Piyasalar şu anda korkutucu bir durumda biz halen şirket olarak geleceğin kripto paralar ve Blockchain teknolojisinde gizli olduğunu düşünüyoruz. Geleceğe yatırım yapmak için en doğru yol da, gençlere hizmet etmek ve onlara yatırım yapmaktır. İşte biz de bu mantıkla hareket ederek geleceğin meslek sahiplerini yetiştirmek için aracı olduk. Bu durumdan ötürü çok mutluyuz.”

Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi Veriyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikan Üniversitesi UCLA, Blockchain Eğitimi Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Bir ”Peri Masalı” Bitcoin 20 dakikada 800 dolar birden yükseldi Bitcoin Borsası Binance 5 Yeni Şehirde Kuluçka Merkezlerini Başlatıyor İşte Doğru Bitcoin Tahminleriyle Nam Salan Analistlerden 9 Çarpıcı BTC Tahmini Çin, Sürpriz Bitcoin ve Kripto Para Kararı ile Şaşırttı! Bu Parabolik Analiz, Altcoin’lerin Geleceğini Gösteriyor: Şimdi Zirve Zamanı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır