Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor
Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla SuçluyorAmerikan yetkilileri, yaptıkları açıklamada bir Rus heyetinin kripto paraları çeşitli yasa dışı işler için kullandığını belirtti.

Yapılan açıklamada,  Aleksei Sergeyevich Morenets, Evgenii Mikhaylovich Serebriakov, Ivan Sergeyevich Yermakov, Artem Andreveyich Malyshev, Dmitriy Sergeyevich Badin, Oleg Mikhaylovich Sotnikov ve Alexey Valerevich Minin ismindeki Rus ajanların, çeşitli bilgisayar ağlarını hackleyerek yalan bilgi sızdırdığı ve kamuyu kasten yanıltmaya çalıştığı belirtildi.

Ekibin aynı zamanda kimyasal silahlar ile ilgili de yasa dışı çalışmalar yaptığı belirtilirken, Rus ajanların finansal aktivitelerini görünmez kılabilmek için de Bitcoin kullandığı iddia edildi.

Dökümanda, şu ifadelere yer verildi:

”Rus ekip, yaptıkları işlerin maddi boyutunu saklamak ve finansal gönderimleri takip edilemez kılabilmek için, çok çeşitli karmaşık metodlar denediler. Bunların arasında ise, özellikle Bitcoin kullanımı yapıldı. Bu sayede ekip, kimliklerini gizlemeye çalıştı.”

Yapılan ödemelerin büyük bir kısmının Amerika merkezli şirketlerin üzerinden geçtiği de belirtilirken, Amerikan heyeti Rus ekibin kripto paraları kullanarak geleneksel finansal kuruluşları direkt olarak by pass ettiğini iddia etti.

Rusların aynı zamanda en fazla suçlandığı konulardan birisi de spor müsabakalarındaki dopingler. Amerikan heyeti, Rus ekibin aynı zamanda bu konuda da ödemeleri yapabilmek amacıyla kripto para kullandığını ve bu sayede kimliklerini gizli tutmayı amaçladıklarını ifade etti.

Döküman, her ne kadar Rusların 2016 seçimlerine müdahalesi ile ilgili olmasa da, gerek Bitcoin kullanımı iddiası taşıması gerekse de bir başka Amerika Rusya gerginliğini yansıtması ile oldukça önemli olarak görülüyor.

Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Federal Yetkili: Bitcoin Kullananlar Bile Yetkililerden Kaçamıyorlar Holochain (HOT) Nedir,  Holochain (HOT) Nereden Alınır? Hong Kong Regülatörü: Kripto Paraları Düzenlememiz Gerekiyor IOTA, 3 gündür çalışmıyor: Ekipten yeni açıklama Ripple kripto enkazına rağmen en güçlü duran kripto para!!! Anthony Pompliano: 2019’da Kripto Paraların Büyük Bir Fiyat Artışı Yaşama Şansı Düşük

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır