Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Aman Dikkat: Kar Garantisi Veren Kripto Para Şirketlerinden Neden Uzak Durmalıyız?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Aman Dikkat: Kar Garantisi Veren Kripto Para Şirketlerinden Neden Uzak Durmalıyız?
Aman Dikkat: Kar Garantisi Veren Kripto Para Şirketlerinden Neden Uzak Durmalıyız?Kripto para sektöründe son dönemde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi, elbette ki dolandırıcılar. ICO’lar yoluyla uzunca bir süre kötü niyetli emellerine insanları alet eden dolandırıcılar, biraz da bu sektörün kaybolmaya başlaması ve başarısız olması ile birlikte, yavaş yavaş farklı metodlar arar hale geldiler.

Bunların arasında kar garantisi veren uygulamalar, kripto para saadet zincirleri, madencilik arkasına sığdırılmış ponzi oluşumlar gibi birçok şeyi sayabilmek mümkün. İşte bu noktada, bu işletmelerin sayısının artması ile birliket Amerikan Borsalar ve Menkul Kıymetler Birliği (SEC), bireysel yatırımcıyı eğitmek için harekete geçti.

Yine Hong Kong’da yaşanan son olay da, sürecin nasıl bir hale geldiğinin açık bir kanıtı gibi. Hong Kong’da ilk olarak gündeme bir çatıya çıkıp insanlara dolar fırlatması ile gelen genç yatırımcının, Bitcoin ve kripto paraları içeren bir ponzi olayın içinde olduğunun ortaya çıkması, bu konu ile ilgili insanların ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha çok net bir şekilde gözler önüne serdi.

Uzmanlar da, kripto para sektörü gibi volatil bir piyasada kar garantisi vermek gibi bir şeyin olmadığını ve bunu yapan kişilerin tamamen dolandırıcı emellerle hareket ettiğini ifade ediyor. Daha kaliteli projelerin asla böyle bir şey yapmayacağını ve sektördeki kayıpları da göz önünde bulunduracağını aktaran uzmanlar, yüzde yüz kar garantisi gibi sloganlar ile gelen şirketlere inanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Aman Dikkat: Kar Garantisi Veren Kripto Para Şirketlerinden Neden Uzak Durmalıyız? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Aman Dikkat: Kar Garantisi Veren Kripto Para Şirketlerinden Neden Uzak Durmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple strateji şefi Johnson: XRP, Bitcoin’den daha çok kullanılıyor Ripple ortağı, XRP destekli xRapid için ABD’den onay aldı Bitcoin Fiyat Analizi; 9000 Dolar’a Doğru Emin Adımlar CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı! Avrupa Merkez Bankası Yeni Rapora İmza Attı! Piyasa Hacmi Tekrar 249 Milyar Dolar Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır