Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’
Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’

2/2


2/2


Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Münster kentinde vatandaşlarla bir araya geldi kripto paralar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Scholz, yaptığı açıklamalarda kripto paraların en azından şu an için itibari paraların yerini alamayacaklarını söyledi.

Kripto paraların tam olarak para birimi olarak sayılıp sayılamayacakları konusunda “biraz şüpheli olan” Scholz, kripto para piyasasını 17. yüzyılda Hollanda’da yaşanan lale çılgınlığına benzetti.

Scholz, kripto paraları hayatın her alanına entegre etmek için gereken işlem gücünün çok pahalı olacağını, böyle bir sürecin başarısızlıkla tamamlanacağını söyledi. Ancak Scholz, bundan yirmi, otuz yıl sonrası için henüz yorum yapamayacağını da vurguladı.

Maliye bakanına göre kripto paralar yasal düzenleyiciler tarafından olabildiğince dikkatli bir şekilde takip edilmeli çünkü bu tarz paralar terörizmi finanse etmek, para aklamak ve diğer illegal faaliyetler için kullanılabiliyorlar. Scholz ayrıca kripto paraların günümüz ekonomisinde “büyük bir rol oynamadıklarını” belirtti.

Avrupa’daki düzenleyiciler geçtiğimiz haftalarda birkaç kez bir araya gelerek kripto para düzenlemeleri hakkında konuştular.

Avrupa Parlamentosu’ndaki üyeler 4 Eylül’de bir araya gelerek ICO’lar hakkında bir oturum düzenlemişlerdi. Avrupa Parlamentosu’na göre ICO’lar “oldukça ilgi çekiciler ve gelecek vaat ediyorlar.”


İlgili haber:
Avrupa Parlamentosu’nda ICO’lar Tartışıldı: Avrupa’ya ‘ICO Standardı’ Gelebilir

Avrupa Komisyonu’nun başkan yardımcısı olan Valdis Dombrovskis, Viyana’da gerçekleşen Ekonomik ve Finansal İlişkiler Konseyi toplantısında kripto para sektörüne daha fazla düzenleme gerektiğini belirtmişti. Kripto paraların artık kolay kolay “ortadan kaybolmayacaklarını” söyleyen Dombrovskis, Avrupa Birliği’nin şu anda özellikle kripto paraları sınıflandırma konusunda çalışması gerektiğini düşünüyor.

Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu Bitcoin’in Gizemli Madencileri, Ripple’ın XRP’deki Payı, Tron’un Yeni Ortaklığı ve Ethereum’un Hard Forkunun Ertelenmesi Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler Avrupa Komisyonu Blockchain Şirketine 2 Milyon Euroluk Hibe Verdi Roger Ver: BCH’ye Saldıranların Çoğunluğu Bitcoin Destekçisi! Efsanevi Wall Street Yatırımcısı, Bitcoin ETF’sinden Emin! Anket: ”Blockchain”, 2018 Yılının En Abartılmış Kelimesi Seçildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır