Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiliz Kripto Para Risk Sermaye Firmaları, 2018 Yılında 255 Milyon Dolar Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiliz Kripto Para Risk Sermaye Firmaları, 2018 Yılında 255 Milyon Dolar Topladı!
İngiliz Kripto Para Risk Sermaye Firmaları, 2018 Yılında 255 Milyon Dolar Topladı!Brexit ve kripto para piyasalarında yaşanan sert düşüşler, İngiliz kripto para endüstrisini yavaşlatmaya yetmedi. 2018 yılı sonu rakamlarına bakacak olursak, İngiltere içerisinde kripto para birimleri ile ilgili şirketler, risk sermayesi fonlarından 255.2 milyon dolar toplamayı başarmış.

Kripto Para Endüstrisi İngiltere’de Revaçta
İngiltere menşeli London & Partners ve Pitchbook tarafından sunulan yeni yatırımsal veriler, İngiliz teknoloji firmalarının 2018 yhılında toplam 2.49 milyar pound topladığını ve 2017 yılında elde edilen 3.12 milyar pound’a kıyasla bunun düşüş yaşadığını ortaya koymakta. Hem ülkenin hem de ülke ekonomisinin başkenti olan Londra, toplanan fonların %72’sini oluşturmakta ve şehir içerisinde bulunan teknoloji şirketleri 2018 yılı boyunca 1.8 milyar pound, 2017 yılı boyunca ise 2.53 milyar pound toplamayı başarmış.

2018 yılında İngiltere için düşüş yaşanmayan nadir alanlardan birisi ise, blockchain startup ve kripto para şirketleri oldu. İngiliz firmalar 2018 yılı boyunca risk sermayesi fonlamalarından 200 milyon pound’dan daha fazla sermaye topladı. 2018 verileri, 2017 yılına kıyasla 19.11 milyon pound civarında bir artış göstermekte ve sadece 51.96 milyon pound toplanan 2016 verilerini neredeyse dörde katlamakta. İngiltere için 2018 yılında toplanan fonlardan öne çıkanları arasında 61 milyon pound değerindeki Bitfury ve 12 milyon pound değerindeki Tradeix yer alıyor.

Londra, birçok endüstriyel alanda liderliğini ABD ve Almanya gibi diğer ülkelere ve bölgelere kaptırsa da, hala birçok alanda lider veya liderliği yakından takip eden bir konum olmaya devam ediyor. Kripto para sektörü konusunda da ciddi gelişmeler yaşanan İngiltere, önümüzdeki yıllarda kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olabilir.

İngiliz Kripto Para Risk Sermaye Firmaları, 2018 Yılında 255 Milyon Dolar Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiliz Kripto Para Risk Sermaye Firmaları, 2018 Yılında 255 Milyon Dolar Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Satışlarla Değer Kaybediyor Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim Araştırması Yükselişin ardında İsviçre Bitcoin ETF işlemlerinin başlatılması mı var? Tether ve Bitfinex yeni manipülasyon davası bekliyor Wall Street Devi 7 Milyar Dolarlık Bitcoin Kârından Oldu, BTC, Ripple (XRP), Tron, Ethereum, Cardano, IOTA ve VeChain’e Dair Son Dakika Gelişmeleri Blockstream’in CEO’sundan Bitcoin için boğa çağrısı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır