Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Alibaba’dan Jack Ma: Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır

Ana Sayfa » GÜNCEL » Alibaba’dan Jack Ma: Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır
Alibaba’dan Jack Ma: Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” OlacaktırDünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yine blockchain üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü iş adamı blockchain ve diğer ileri teknolojilerin hala kendilerini topluma ”daha yeşil ve daha kapsayıcı” bir yönde yardımcı olabileceklerini kanıtlamaları gerektiğini vurguladı. Jack Ma’nın bu sözleri, 17 Eylül tarihinde yapılan World Artificial Intelligence Conference etkinliğindeki konuşmasından alınıp, cnBeta yerel haber kaynağı tarafından aktarıldı.

Ma’nın konuşması temel olarak yapay zeka etrafındaki yanlış anlaşılmaları ve genel zorlukları kapsasa da, kendisi yeni ”veri çağında” teknolojik dönüm noktası olarak ortaya çıktığını ifade ettiği Nesnelerin İnterneti ve Blockchain teknolojisine de değindi:

”Veri çağı üreticilerin endüstriyi yeniden tasarlaması için çok büyük bir fırsat. Ancak Blockchain ve IoT, üretim endüstrisinin değişimini ve toplumun daha yeşil ve daha kapsayıcı bir noktaya evrilmesini destekleyemedikleri sürece, anlamsız teknolojiler olacaklardır.”

Şu sıralar emekliye ayrılacağı söylentileri yayılan Jack Ma, Forbes kaynağındaki verilere göre yaklaşık 36.9 milyar dolarlık net servete sahip. Aşırı derecede popüler mobil ödeme uygulaması Alipay, Alibaba’nın bir yan kuruluşu olan Ant Financial tarafından idare edilmekte ve yaklaşık 450 milyon kullanıcıya sahip.

Blockchain aslında e-ticaret devi için çok da yeni bir konu sayılmaz çünkü Ma bu yıl içerisinde bile bu teknolojinin sadece ”balondan ibaret olmadığını”, kendisinin blockchain’i yıllardır araştırmakta olduğunu ve bu teknolojinin neredeyse bütün seviyelerde veri gizliliği, güvenlik ve toplum ile ilgili sorunları çözme potansiyeline sahip olduğunu vurgulamıştı.

Alibaba’dan Jack Ma: Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Alibaba’dan Jack Ma: Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode! Kripto Para Borsaları Zarar Ederken, Coinbase Girişim Üstüne Girişim Yapıyor True USD, Her Bir TUSD’nin Dolar Karşılığını Gösterecek Bir Sistem İçin Çalışmaya Başladı Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..! Deutsche Bank’a Bitcoin üzerinden kara para aklama gerekçesi ile operasyon. Binance Marj Ticareti İçin 1.000 Kişi Arayışına Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır