Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı
Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı

Investing.com – İki günlük düşüşünün ardından, Bitcoin başka bir 24 saat değişken ticareti geride bıraktı, fiyatları bir kez daha 1.000$ üzerinde dalgalanmalar yaşarken, Ripple yükselişini sürdürdü.

Bitfinex borsasında, en son saat 17.33’de, Bitcoin %3,08 yükseldi ve 14.344,00$’a kuruldu. Son 24 saatte fiyatlar 13.333,00$ ile 15.131,00$ arasında değişim gösteriyor.

Çılgın oynamalar Bitcoin için yeni bir şey değil, 5 Aralık’tan beri 1.000$’ın altında oynama yaşadığı görülmezken o gün ‘yalnızca’ 535$ oynama ile günü durgun kapatmıştı.

Bitcoin Güney Kore hükümetinin dijital döviz ticaretindeki spekülasyonlarla savaşmak için birkaç adım atacağını duyurmasıyla bir başka ağır paraya dönüştürme gününün ardından Cuma günü yükselişe geçti.

Güney Kore tüm Bitcoin ticareti piyasasının %20’sini oluşturarak en büyük kripto paranın ticaretindeki kilit ülke konumunda bulunuyor ve ülke vatandaşları yaklaşık 1 milyon bitcoin’e sahip.

Yine de, kripto para neredeyse günlük bazda bile büyük değişimler kaydederek keskin dalgalanmalarıyla biliniyor. 17 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek değerini gördükten sonra ayı piyasasına dahil oldu ve son iki haftada yaklaşık %46 düşerek dikkat çekti.

Son iki haftadan kısa sürede tüm zamanların en yüksek değerinden %28 değer kaybetti.

Yine de, Bitcoin’e “balon”, “sahtekar”, “Ponzi dalaveresi” veya bunun gibi birçok ithamda bulunulmasına rağmen, popüler alternatif döviz 2017’de %1.300’den fazla bir yükseliş yaşadı.

Şimdiye kadar, kriptomania başka herhangi bir yatırım aracı için rahatlıkla tırnak ısırtan dalgalanmaları telafi edecek kadar yeterli görünüyor.

Vahşi hamleleri kabul eden bir kripto para yorumcusu bu hafta hiç kimsenin güncel düşüşü hatırlamayacağını ve Bitcoin’in 22 Aralık düşüşlerinden beri %30 yükselerek Yeni Yıl partileri sohbetlerinin merkezinde olacağını söyledi.

Sabit fikirli güruh ve ısrarlı aleyhtarlar arasındaki tartışmalar büyümeye devam ederken, merkezi olmayan dövizin nasıl elde tutulacağı hakkındaki küresel çekişmeler üzerine düzenlemeler ve profesyonel yatırımcıların son günlerde yaratılmış olan Bitcoin vadeli işlemlerini yatırım yapmaya değer derecede riskli olup olmadığını mercek altına alacak.

Kripto para ticaretinde öte yanda, Ripple Cuma günü tüm zamanların yüksekliğine ulaştı ve Poloniex borsasında en son %33,28 yükselerek 1,65800$’ı gördü. Kripto para bankalar ve küresel para transferleri için tasarlanmıştı.

Bu sırada, Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para olan Ethereum %6,18 yükselerek 738,08$ olurken, Bitcoin Cash %1’lik kazançla 2.443,20$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı piyasasının izlerini tamamen silen önemli 2 altcoin! Ethereum İçin İyi Haber! Ethereum Vadeli İşlemleri Yolda Mı? Bank of America Nakit Akışında Blockchain Kullanımı İçin Patent Çalışmalarını Hızlandırdı Binance Yeniden Aktif Ünlü yatırımcıdan 4 uzun vadeli Bitcoin senaryosu DLT İle Hisse Senedi Piyasası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır