Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’
ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’

2/2


2/2


Bundan önceki yorumlarında Amerika’daki pek çok kişinin kripto paralar yüzünden “zarar gördüğünü” söyleyen ABD‘li senatör, kripto para sektörü hakkındaki endişelerini yineledi.

‘Kripto Paraya Karşı Koruma’

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi yakın bir zamanda yeni bir oturum düzenledi ve oturuma kripto para sektöründeki yasal belirsizliklerden hiç hoşnut olmayan senatörlerden Elizabeth Warren da katıldı.

Washington’daki düzenlemeler hakkında konuşan Warren, belli başlı alanlarda ‘dengeli’ bir tavır sergilenmesi gerektiğini belirtti. Warren pek çok küçük çaplı yatırımcının ICO’lar yüzünden dolandırıldığını vurgulayıp, ICO sektörüne karşı katı yaptırımlar uygulanmasını önerdi. Warren tarafından yapılan yorumlardan bir tanesi şu şekilde:

“Asıl zorluk bir yandan kripto paraların verimli yanlarını geliştirirken bir yandan da müşterileri korumak.”

Warren geçtiğimiz sene yaptığı açıklamalarda kripto para sektöründeki yasal belirsizliklere dikkat çekmişti. Warren’a göre ABD’deki düzenleyiciler ne zaman düzenlenmesi gereken bir sektörü düzenleme konusunda geç kalsalar acısını ABD’li aileler çekiyor.

2008’deki ekonomik krizin de tam olarak bu pasif tavır yüzünden gerçekletiğini söyleyen Warren, FED hakkında şu yorumu yapmıştı:

“FED’nin elinde krize müdahale etmek için kullanabileceği birçok araç vardı ama onlar elleri kolları bağlı bir şekilde oturup, ‘Bırakalım piyasa kendi yolunu bulsun’ demeyi tercih ettiler.”

ABD’deki senatörlerin kripto para sektöründeki yasal belirsizlikler hakkındaki açıklamaları git gide sıklaşmaya başladı. Bundan çok kısa bir süre önce ABD’deki bir grup politikacı bir araya gelmiş ve tam olarak da bu konu hakkında konuşmuştu.


İlgili haber:
ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar

ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ShapeShift Yeni Duyurduğu Prism Portföy Cüzdanını, Beta Sürümünden Önce Tamamen Kaldırdı! SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor Coinbase’den ani Zcash kararı: İngiltere’de kaldırılıyor Çin’de Sel Oldu, Madencilik Tesisi Zarar Gördü Ayı piyasasında tokenler can çekişiyor XRP 23% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır