Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Meclis Üyelerinden Kripto Para Fiyatlarındaki Manipülasyona Karşı İki Yasa Önerisi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Meclis Üyelerinden Kripto Para Fiyatlarındaki Manipülasyona Karşı İki Yasa Önerisi!
ABD’li Meclis Üyelerinden Kripto Para Fiyatlarındaki Manipülasyona Karşı İki Yasa Önerisi!Florida ve Kuzey Karolina bölgelerinden iki meclis üyesi, geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinde yapılan fiyat manipülasyonunu engelleyebilmek için, çift partili iki adet yasa taslağı önerisinde bulundu.

Demokrat Darren Soto ile Cumhuriyetçi Ted Budd geçtiğimiz Perşembe günü yaptıkları duyuruda, ”The Virtual Currency Consumer Protection Act of 2018” ile ”U.S. Virtual Currency Market and Regulatory Competitiveness Act of 2018” isimli yasa taslaklarının, ABD’yi kripto para birimi endüstrisinde lider” yapmak için hazırladıklarını vurguladı.

Taslaklar temel olarak CFTC’yi ve diğer ABD’li finansal regülatörleri, kripto para birimlerini daha iyi yönetebilecek ve tüketici ile kurumları koruyabilecek önlemler almaya davete diyor.

İlk yasa tasarısı kripto para birimlerinde yapılan fiyat manipülasyonlarının nasıl olduğunu, bunların yatırımcılar üzerindeki etkilerini ve böyle olayların regülasyonlarda yapılan değişiklik ile nasıl önlenebileceğini araştırmayı öneriyor.

New York Başsavcılık Ofisi bu yılın Eylül ayında kripto para borsaları ile yayınladığı bir raporda, bunların bir çoğunun piyasa manipülasyonuna oldukça açık olduğunu belirtmiş ve bunun oldukça tehlikeli olduğunu belirtmişti.

İkinci yasa tasarısı ise ABD’li regülatörlerin dünya çapındaki çeşitli yetki bölgelerinde yapılan kripto para regülasyonlarını araştırmasını ve kripto para birimlerinin ABD içerisinde daha fazla gelişmesini sağlamak için nasıl önlemler alınabileceğinin bulunmasını konu almakta.

Soto ve Budd yaptıkları ortak açıklamada şunları ifade etti:

”Sanal para birimleri ve altlarında yatan blockchain teknolojisi ekonomik büyümenin kaynağı olabilme konusunda çok derin potansiyele sahip. İşte bu yüzden ABD’nin yenilik için bir çevre oluşturup bu teknolojik gelişmelerin kullanılmasını arttırırken, aynı zamanda tüketiciyi koruma ve sanal para birimi yatırımcısını iyiliğini gözetme konusunda önde olması gerekmekte.”

ABD’li Meclis Üyelerinden Kripto Para Fiyatlarındaki Manipülasyona Karşı İki Yasa Önerisi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Meclis Üyelerinden Kripto Para Fiyatlarındaki Manipülasyona Karşı İki Yasa Önerisi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı! Ripple yöneticisi, 500 milyon dolarlık projeyi anlattı: Xpring daha yeni başlıyor Ledger Geliştirici Ekibinden Bir Uyarı Var: Bir Kullanıcı Bug Dolayısıyla 1680 XMR Kaybetti Facebook WhatsApp’ta Kullanılmak Üzere Bir Kripto Para Geliştiriyor Bitcoin Korelasyon Eğilimleri: Altınla Yakınlaşma Altcoinlerden Uzaklaşma Bitcoin mi Altın mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır