Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var?
Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var?Bitcoin‘in başının en büyük belası volatilite oranı, düşük hacim ve yeni haberlerin azlığı sebeplerinden son 17 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu durum bir çok yatırımcının piyasanın olgunlaşmaya başladığını düşünmesine yol açtı. Bunun yanı sıra, daha stabil bir Bitcoin’in kendi geleceği için olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu tartışması ise hala kulislerdeki yerini korumakta.

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in fiyatı eşi benzeri görülmeyen bir stabilite gösterdi ve Eylül ayının başından beri 6.200 ile 6.800 dolar arasında gidip geldi. Geçtiğimiz hafta ise trading menzili biraz daha küçüldü ve 6.500 dolar ile 6.600 dolar arasında kaldı.

Bitcoin’i Neler Bekliyor?
Volatilitenin azalması bir çok yatırımcıyı ve günlük traderı Bitcoin’in büyük bir fiyat dalgalanmasına hazırlandığına inandırsa da, bazı analistler bunun daha olgun bir piyasa işaretçisi olduğunu iddia etmekte.

DeVere Group kurucusu Nigel Green, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda fiyat stabilitesinni ”kripto para piyasasının olgunlaşmasına dair bir sinyal” olabileceğini aktarmıştı.

Bitcoin önümüzdeki Ocak ayının 10’unda 10. yıl dönümünü kutlayacak ve kurumsal yatırımcıların sektöre girişi anca son iki yılda yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı. Bloomberg’in finansal stratejistlerinden olan Mike McGlone, piyasanın hızlı bir şekilde olgunlaştığı için, BTC fiyat volatilitesinin daha da düşeceğini ve yeni Bitcoin ile ilgili ticari ürünlerin tanıtımı ile bunun iyice dip yapacağını iddia etmekte:

”Bu olgunlaşan bir piyasa ve bu yüzden volatilite düşüşe devam edecek. Yeni bir piyasanız olduğunda bu düzenini oturtana kadar oldukça volatil olacaktır. Daha fazla katılımcı, daha fazla türev ürün, daha fazla trading yöntemi, hedge fonları ve arbitraj olasılıkları oluşması gerekmekte.”

Analistlerin ortak görüşüne göre, BTC fiyatı ilerleyen günlerde çok daha stabil bir hal alacak ve bir çok 100x artış yakalamak isteyen yatırımcılar alt koinlere yönelmek zorunda kalacak.

Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Volatilitesi 17 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi – Sırada Ne Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase, Xapo’nun Bitcoin saklama hizmetini satın aldı, CEO iddialı gelecek planlarını açıkladı Tron Liverpool İle Ortak mı Oluyor ? Bitcoin 8.400 Dolara Dayandı Uphold Kullanıcıları En Çok XRP Tercih Ediyor: DASH ve BAT da Listede Bitcoin Volatilitesindeki Düşüş Kısa Vadeli Rallinin Habercisi BIS Müdürü: Kripto Paralar Para Birimi Değiller

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır