Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller
ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut DeğillerABD‘nin Washington Eyaleti’ndeki küçük topluluklar, kripto para madenciliğine karşı harekete geçmeye başladılar.

Dün paylaştığımız haberde ABD’nin Washington Eyaleti’ne bağlı olan Ephrata’da kripto para madenciliğiyle ilgili bir oylama yapıldığını belirtmiştik. Yapılan bu oylamanın sonuçlarına göre önümüzdeki yıl itibariyle bu şehirde madencilik yapmak mümkün olmayacak. Ephrata’da yapılan bu tercih, Washington Eyaleti’ne bağlı olarak yaşayan diğer toplulukları da etkilemeye başladı.

Şehirdeki yerel yönetim tarafından yapılan açıklamalara göre bölge sınırları içerisinde aktif olarak madencilik yapan dört farklı şirket bulunuyor. Şunu belirtmek gerekiyor ki mecliste alınan karar aktif şirketlerin kapatılmasına yol açmayacak. Alınan bu karar, Ephrata’da faaliyet göstermeyi planlayan diğer madencileri etkiliyor.

Bitcoinist gibi kaynaklara göre özellikle bu yıl itibariyle pek çok kripto para madencisi Amerika’nın iç kısımlarına yerleşmeye başladı. Bu madencilerin ciddi bir kısmı Washington Eyaleti’ne, hatta özellikle Kolumbiya Nehri yakınlarına yerleşiyorlar çünkü bu bölgede hidroelektriğe ulaşmak bir hayli kolay.

Bu bölgelerde yaşayan yerel halk ilk başlarda bu gelişmeden oldukça memnundu çünkü kripto para madenciliği yapan şirketlerin gelişiyle birlikte yerel ekonomide ciddi bir hareketlilik görüldü. Ancak bu bölgede yaşayıp, bu gibi şirketlerin çevreyi kirlettiklerini düşünen kişiler de var.

Yerel vatandaşlardan olan Donna Huesties, kripto para madenciliği yapılan bir tesisten çok ciddi miktarda ses çıktığını ve hatta bu seslerin ‘okyanus dalgalarını’ anımsattığını söyledi.

Ephrata’da yaşayan bazı vatandaşlar, şehrin böylesine katı bir yasak getirmemesi gerektiğini düşünüyorlardı. Bazı vatandaşlar bu yasağın yerel ekonomiyi baltalayacağını, bazı vatandaşlar ise bu yasakla birlikte çevrenin korunacağını düşünüyorlar.

ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i Bitirebilecek Tek Yatırım: Altın Küresel Borç 243 Trilyon Dolara Çıktı, İnsanlar Bitcoin’e Güvenmeye Başladı Yükselişin ardında İsviçre Bitcoin ETF işlemlerinin başlatılması mı var? Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti! Kripto para piyasalarının yeni ve gözde Altcoinleri Bitcoin Balinaları Harekette: BtcTurk’te Bitcoin 31.900 TL’yi Test Etti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır