Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına Düşme İhtimali!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına Düşme İhtimali!
Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına Düşme İhtimali!

© Reuters.  © Reuters.

Son zamanlarda küresel piyasalardaki zayıflamaların devam etmesiyle birlikte Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına düşme endişesi yaşamaya başladı.

Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına Düşer mi?Küresel borsalardaki kargaşa ve belirsizlik, yatırımcıları kripto paralarından uzaklaştırarak küresel ekonomi, ticaret ve jeopolitik meselelere daha fazla odaklanmalarına neden oldu. Kripto dünyasının amiral gemisi Bitcoin de bu gelişmelerden nasibini almaktadır. Üzerinde bulunan büyük fiyatlama baskısı, aşağı yönlü sert bir kırılmanın da sinyalini vermeye başladı.

Kripto paraların değerinin tahmin edilenden daha fazla düşmesine sebep olan faktörlere burada birkaç örnek verelim. Fiat para birimlerindeki aşırı dalgalanmalar, yerel ve küresel hisse senetlerinin değerinin düşmesi ve ülke ekonomilerinin daralması sayabileceğim faktörlerden bazıları.

Dış Güçler Hep iş Başında !Tüm bu saydığım global faktörler sebebiyle yatırımcılar sahip oldukları sermayelerini koruma içgüdüsüyle elinde tutmaya başladılar. Bunu, nakitlerini aşağı yönlü silkelemelerden ve risklerden koruma telaşı ile yaptıkları aşikâr. Bir yatırımcı böyle son derece riskli ve belirsiz bir ortamda niye elindeki sermayesini kullanarak işlem yapsın ki? Bu, bulanık suda balık avlamaktan başka nedir?

Son zamanlarda kendisinden bir hamle beklenen Bitcoin, bırakın boğa koşusuna başlamayı uzun zamandır ayı sezonundan bir türlü çıkamamış olması yatırımcıların da iştahını kaçırdı. Yukarı yönlü hareket umudunu iyice yitiren yatırımcı yakında elindeki Bitcoinleri yavaş yavaş elinden çıkarmaya başlayacaktır.

Ani Kırılmalar Telaş Satışlarına Sebep olabilir5800 $ seviyesinde iken gelebilecek aşağı yönlü baskı, daha fazla kayba uğramamak için yatırımcıların daha fazla satış yapması demek olur. Bu durumda Bitcoinin (BTC) fiyatı 5.000 Doların altına düşecektir.

Global piyasaların belirsizliği kripto paralara olan ilgiyi birdenbire azalttı. Bitcoin son altı aydır yukarı yönlü hareket etmek için gereken desteği bir türlü bulamadı. Oturduğu yerin sağlam olmaması da ani hareketlerde tepe taklak düşmene sebep olur Bitcoin de de aynı durum söz konusu. Genel belirsizlik ve düşüşler bu şekilde devam ederse yıl sonuna kadar bitcoin fiyatını 5000-4000 dolar seviyelerin bile düşeceğine inanıyorum.

Son Söz…Birilerinin size umut pazarlamasına izin vermeyin. Şuan itibari Bitcoin fiyatının 18.000 dolar seviyelerine çıkacağını iddia etmek umut tacirliğinden başka bir şey değildir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoinin (BTC) Fiyatı 5.000 Doların Altına Düşme İhtimali! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi Uzak Doğu, En İyi Kripto Para Merkezlerini Kurabilmek İçin Kıyasıya Savaşıyor Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…! Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP Bakana Göre Çinli Bitcoin Madencileri İran’ın Ucuz Elektriğini Kullanıyor Ripple (XRP) fiyatı zıpladı: Bu hamle boğaları sahneye çıkarır mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır