Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki SEC’nin Katı Yaptırımları Yüzünden Pek Çok ICO Ceza Yedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki SEC’nin Katı Yaptırımları Yüzünden Pek Çok ICO Ceza Yedi
ABD’deki SEC’nin Katı Yaptırımları Yüzünden Pek Çok ICO Ceza YediYahoo (NASDAQ:AABA) Finance ve Decrypt Media tarafından ortaklaşa yapılan bir araştırma sonucunda ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yerel ICO’lara karşı birbirinden farklı yaptırımlar uyguladığı ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre ABD’de ICO düzenleyen şirketler zaman içerisinde aslında düzenledikleri ICO’nun ABD’deki menkul kıymet yasalarına aykırı olduğunu öğrendiler. Ayrıca bu şirketler, projelerini yasalara uygun hale getirmek için ne kadar çaba sarf etmişseler de işe yaramadı. SEC yüzünden ağır bir baskı altında kalan pek çok proje, müşterilere para iadesi yapmaya ve belli bir para cezası ödemeye istemsizce razı geldi.

Yahoo ve Decrypt tarafından yapılan araştırmada ICO sektöründen on beş farklı projeyle görüşüldü. Araştırmaya katılan ve çeşitli soruları cevaplayan proje temsilcileri, SEC’nin kendilerinden tam olarak ne istediğini bilmediklerini söylediler.

Silikon Vadisi’ndeki bir şirkette çalışan bir menkul kıymet avukatı da Yahoo ve Decrypt ile görüştü ancak isminin anonim kalmasını tercih etti. Bu avukatın açıklamalarına göre sektördeki herkes SEC’nin bir an önce yeni yasalar oluşturmasını istiyor, hatta bu anı iple çekiyor. Yine avukatın söylemine göre SEC, daha yeni yeni oluşan ICO sektörüne hala “eski yasaları, eski tüzükleri, eski kuralları uygulamaya” devam ediyor.

Koin Bülteni üzerinde önceden paylaştığımız yazılarda ABD’deki kripto para ve ICO sektörleriyle ilgili pek çok yasal belirsizlik olduğunu belirtmiştik. Hatta bundan çok kısa bir süre önce ABD’deki bir grup kongre üyesi, bu belirsizliklerin artık bir çözüme bağlanması yönünde talepte bulundu.

ABD’deki SEC’nin Katı Yaptırımları Yüzünden Pek Çok ICO Ceza Yedi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki SEC’nin Katı Yaptırımları Yüzünden Pek Çok ICO Ceza Yedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes’e göre Bitcoin-Ethereum ve Ripple için ralli zamanı yaklaşıyor olabilir Kripto Para Nedir? Kripto Para Madenciliği ile ilgili ilginç bilgiler XRP aşırı değerli bir token mi? Ripple’nin başarısı XRP’yi bağlıyor mu? Charlie Lee: “Gelecek ay gerçekleşecek halving Litecoin madenciliğinde şoka neden olacak” Alex Pack: Bitcoin 0 Dolara Düşmeyecek ve Fırtınanın Üstesinden Gelecek Litecoin Kurucusu: MimbleWimble Gizlilik ve Ölçeklenme İçin Çok İyi Bir Yol

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır