Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor
ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme HazırlıyorABD‘deki Cumhuriyetçi Parti üyelerinden Warren Davidson, kripto para ve ICO’larla ilgili yeni bir düzenleme yapılabileceğinin sinyalini verdi.

ABD’de Yeni Düzenlemeler

ABD’deki Cumhuriyetçi Parti temsilcilerinden Warren Davidson, kripto para ve ICO sektörlerindeki belirsizlikleri açıklığa kavuşturacak yeni bir düzenlemenin sinyalini verdi.

Yerel haber kaynaklarından Cleveland.com tarafından yapılan habere göre Davidson, Blockchain Solutions konferansında bu konuyla ilgili yeni bir düzenlemenin sunumunu yapacak.

Davidson, sunmayı düşündüğü bu düzenlemeyle birlikte kripto paraları resmen bir “varlık sınıfı” olarak tanımlamayı planlıyor. Kripto paralar Davidson’ın istediği gibi ayrı bir varlık sınıfı olarak sınıflandırırlarsa menkul kıymet olarak değerlendirilemeyecekler.

ABD’nin kripto paraları ve ICO’ları denetlemek için kullandığı mevcut düzenlemeler bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durum ABD’deki pek çok kripto para yatırımcısının çeşitli sorunlar yaşamasına yol açıyor.

ABD’deki yetersiz düzenlemeler, hükümet kuruluşlarının da kripto para ve ICO’larla ilgili çelişkiler yaşamasına neden oluyor. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ICO aracılığıyla satışa çıkarılan çoğu tokenın menkul kıymet olduğunu düşünürken Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) çoğu tokenın emtia olduğunu öne sürüyor.

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na göre Bitcoin herhangi bir hükümet tarafından desteklenmediği ve herhangi bir otoriteye bağlı olmadığı için bir para birimi veya menkul kıymet gibi değil altın gibi değerlendirilmeli.

ABD Kongresi’ndeki bir grup temsilci bundan kısa bir süre önce SEC’e bir dilekçe göndererek kripto para sektöründeki belirsizliklerin bir an önce açıklığa kavuşturulmasını talep etti.

ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano’nun Charles Hoskinson’u, Ethereum’daki Günlerinden Bahsetti: Vitalik Rock Yıldızı Gibiydi Bitcoin Teknik Analizi: 11 Haziran 2019 Büyük düşüş: Ripple’ın son çeyrekte piyasaya sattığı XRP miktarı açıklandı Bakkt kripto para piyasasını harekete geçirmeye kararlı, XRP ve yeni kriptolar geliyor! Ünlü kripto analistinden yeni indicator: Madenciliğin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi Roger Ver, Craig Wright’a Yüklendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır