Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Bakanlık Yetkilisi: Yasa Dışı Kripto Para İşlemlerini Araştırmak Gerekiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Bakanlık Yetkilisi: Yasa Dışı Kripto Para İşlemlerini Araştırmak Gerekiyor
ABD’deki Bakanlık Yetkilisi: Yasa Dışı Kripto Para İşlemlerini Araştırmak GerekiyorABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Terör ve Finansal İstihbarat Birimi’nin müsteşarı Sigal Mandelker, kripto paralarla yapılan yasa dışı işlemler hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Şirketlerden Destek İstiyor

ABD’deki Hazine Bakanlığı’nın yetkili isimlerinden olan Sigal Mandelker, bundan birkaç güm önce finansal suçlarla ilgili bir konferansa katıldı. Mandelker katıldığı bu konferansta kripto para kullanılarak yapılan yasa dışı işlemler hakkında bazı yorumlar yaptı.

Mandelker, yasa dışı kripto para işlemleriyle mücadele edebilmek için sektördeki şirketlerin yardımına da ihtiyaç duyulduğunu düşünüyor. Mandelker’e göre hükümet yetkilileri ve çeşitli kuruluşlar bu alanda halihazırda çeşitli çalışamalar yürütüyorlar ancak bu çabalar yeteri kadar verimli olmayabiliyor.

Mandelker, kripto para sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin bu alanda yeni adımlar atmasını istiyor. Mandelker’e göre kripto paralarla yapılan yasa dışı işlemlerin önüne ancak bu şekilde geçilebilir.

Uluslararası Denetim

Mandelker katıldığı konferansta kripto paraların küresel çaptaki rolleri hakkında da konuştu.

Mandelker, Dünya genelindeki düzenleyicilere kripto para işlemlerini daha kapsamlı bir şekilde takip etmeyi öneriyor. Hazine Bakanlığı yetkilisi Mandelker’e göre bu kuruluşlar özellikle para aklama karşıtı (AML) ve terörizm finansmanıyla mücadele (CFT) bağlamında yeni adımlar atmalılar:

“Dijital para borsalarının, cüzdanların ve diğer kripto para şirketlerinin tabii oldukları AML/CFT düzenlemeleri yetersiz kaldıkları için kripto paralarla yapılan para aklama işlemleri gittikçe çoğalıyor.”

ABD’deki yetkililer kripto para sektöründeki sorunlarla mücadele etmeye devam ediyorlar. Özellikle SEC ve CFTC gibi kurumlar, kripto para sektöründe gayrimeşru şekilde faaliyet gösteren şirketlerin peşine düşüyor.

ABD’deki Bakanlık Yetkilisi: Yasa Dışı Kripto Para İşlemlerini Araştırmak Gerekiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Bakanlık Yetkilisi: Yasa Dışı Kripto Para İşlemlerini Araştırmak Gerekiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yapılan Araştırmaya Göre Yatırımcıları XRP’den Umutlu: Fiyatı 100 Dolara Çıkacak Binance’te Bitcoin paritesi, bir dakikada 1000 dolar oynadı Bitfinex’ten 100x Kaldıraç Hamlesi Bitcoin’in Ana Akım Tarafında Benimsenmesinin Önünde Ciddi Bir Zihinsel Engel Var ABD Meclis Üyesi: Blockchain Devlet İşlerini Kolaylaştırabilir Rusya’da Meclis Üyesi: Dijital Ekonomi Alanına Yoğunlaşacağız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır