Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

”ABD Kripto Paraları Engelleyemez” Demeyin! Trader Konuştu: Gmail Hesabım Bile Kapandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”ABD Kripto Paraları Engelleyemez” Demeyin! Trader Konuştu: Gmail Hesabım Bile Kapandı!
”ABD Kripto Paraları Engelleyemez” Demeyin! Trader Konuştu: Gmail Hesabım Bile Kapandı!

© Reuters.  © Reuters.

Washington D.C yönetimine bağlı olarak SEC yönetimi tarafından İranlı Bitcoin traderı Mohammad Ghorbaniyan hakkında geçtiğimiz birkaç gün önce kripto paralar konusunda bir takım usulsüzlükler yaptığının tespit edilmesinin ardından 2 Bitcoin cüzdan adresine yaptırım uygulanmıştı. Uygulanan bu yaptırımlar sonrasında İranlı trader konuştu ve tek kelime ile ”hayatım karardı” ifadesinden farksız olarak kendisinin tüm internet hesaplarının kapatıldığını ve kapatılan hesaplarının ötesinde yaptırım uygulanan cüzdan dolayısı ile kendisinin iş yapamadığını belirtti. Kendisine gelen kripto paraların nereden ve nasıl geldiği konusunda bilgisinin olmadığını açıkladı ve kendisinin başka kişiler ile asla ilişkisi ve yasal olmayan kripto para ticaretinin olmadığını açıkladı.

Bitcoin cüzdanlarına gelen yaptırım sonrasında kendisinin işlem yapamaz hale geldiğini belirten İranlı Bitcoin traderı Mohammad Ghorbaniyan, kendi hesaplarının bile kapatıldığını ve tüm dünyadaki kripto para borsaları ile işlem yapmasının önüne geçildiğini ve yasal problemler yaşadığını iddia etti.

Washington D.C yönetimine bağlı olarak bana kripto paralar dolayısı ile uygulanan yaptırımlar sonrasında tüm dünyadaki kripto para borsalarına erişimim engellendi. Kripto para ticareti yapamaz hale gelmek üzereyim… Hatta o kadar ki kripto paralar ile ticaret yapmayı bırakın kendime ait Gmail hesabım bile SEC tarafından yaptırımların açıklanmasının hemen ardından kapatıldı. – Düzenleme – İranlı Bitcoin traderı Mohammad Ghorbaniyan

ABD’nin kripto paralara yaptırım uygulamasının mümkün olmadığını iddia edenlere ise bu açıklamalar bir ders niteliğinde oldu ve ABD yönetiminin kripto paralar konusunda sadece kişilerin yatırımları ve cüzdan hesaplarını değil, Gmail hesabını bile engelleyebilecek kadar kapsamlı araştırmalar yapabildiğini ortaya koyan gelişmelerden bir tanesi oldu. Yatırımcıların, kripto paralar konusunda önlemler almalarının ve kripto paraların gizliliğine güvenerek ”nasıl olsa beni ABD istihbaratı bile yakalayamaz” diyerek uyuşturucu, kara para aklama, dolandırıcılık ve benzer kötü amaçlı faaliyet yürütmesinin önüne de geçmeyi amaçlayan ABD’nin kripto para takibi ve kişisel/kurumsal yaptırımları tüm dünyadaki kripto para düzenini sağlamak için önem taşıyor.

ABD ve İran arasında yaşanan tartışmalar dolayısı ile bir süredir devam eden yaptırımların etkisinden dolayı İranlı Bitcoin sahiplerine yaptırım uygulanabilirken, Washington D.C yönetimi ve SEC/ABD Hazine Bakanlığı sadece İran değil, müttefik ve dost olduğu ülkelerdeki kişilere bile yaptırım uygulayabilecek önlemler alıyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

”ABD Kripto Paraları Engelleyemez” Demeyin! Trader Konuştu: Gmail Hesabım Bile Kapandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero Hard Forku Yaklaştı Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe zombi hisseler uyanıyor İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor Bitcoin İle Röportaj: Umarım Nakamoto’nun Gerçek Kimliği Asla Ortaya Çıkmaz Piyasa Analistine Göre, Bitcoin Fiyatı İki Hafta İçinde 20.000 Doları Görebilir Dev Bitcoin, Ripple ve Ethereum Balinası, Bitcoin’de Yeni Bir Dönüm Noktası, Bitcoin ve Litecoin’in Sahip Olmadığı Tek Özellik: Öne Çıkan: Stellar, TRON, Monero ve IOTA Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır