Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Teksas’taki Menkul Kıymet Otoriteleri Bir Kripto Para Şirketinin Faaliyetlerini Durdurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Teksas’taki Menkul Kıymet Otoriteleri Bir Kripto Para Şirketinin Faaliyetlerini Durdurdu
ABD Teksas’taki Menkul Kıymet Otoriteleri Bir Kripto Para Şirketinin Faaliyetlerini DurdurduABD‘nin Teksas Eyaleti’ndeki menkul kıymet otoritesi, bir kripto para şirketinin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

İllegal Faaliyetler

Teksas’taki menkul kıymet otoritesi, kripto para yatırım şirketlerinden My Crypto Mine’ın ve şirket yöneticisi Mark Steven Royer’ın faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Yerel yetkililer, konu hakkında yayınladıkları bildiride Royer’ın beyaz yakalı suçlulardan Bruce Bise’ın ve barodan ihraç edilmiş olan Samuel Mendez’in adına çalıştığı, BitQyk adlı bir yatırım sistemi kurarak insanlara şu anda neredeyse değersiz olan tokenlar sattığı belirtiliyor.

Yayınlanan bildiride Bruce Bise’ın tam olarak neyden suçlu görüldüğü belirtilmese de Samuel Mendez’in sahtekarlıktan ve fonları kötüye kullanmaktan ötürü barodan ihraç edildiği vurgulanıyor.

Royer Mayıs 2017’de Bise ve Mendez ile bir araya gelerek zamanında Bitcoin’e yatırım yapamayan kişileri Bitqy adlı tokena yatırım yapmaya ikna etmeye başladı. Rover, bu dönemlerde 0.02$ gibi bir fiyata sahip olan bu tokenın zamanla 3 dolara kadar yükseleceğini iddia ediyordu.

Royer’ın verdiği bu sözlerin aslı çıkmadı ve söz konusu token yüzde 99 oranında değer kaybetti. Royer’ın tanıtımı sonucunda yatırım yapan kişiler, an itibariyle yatırımlarının neredeyse tamamını kaybetmiş durumdalar.

Royer kripto para şirketlerinden My Crypto Mine’ın yöneticiliğini de yapıyor. Yine Bise ve Mendez ile işbirliği yapan Royer, bilgi teknolojileri alanında 30 yıllık, kripto para sektöründe ise 10 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu söyleyerek kullanıcıları kandırıyordu. Ayrıca Royer insanlara önceki projeleri hakkında hiçbir bilgi vermiyordu.

ABD Teksas’taki Menkul Kıymet Otoriteleri Bir Kripto Para Şirketinin Faaliyetlerini Durdurdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Teksas’taki Menkul Kıymet Otoriteleri Bir Kripto Para Şirketinin Faaliyetlerini Durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deloitte’tan 4,000,000 BTC’ye saldırı riski uyarısı Bitcoin Boğası 2020 Sonuna Kadar BTC’nin Bu Değere Ulaşacağından Emin SEC Bitcoin ETF’si için onay verecek mi? Ünlü avukat Jake Chervinsky açıklıyor Microsoft, Bitcoin Fiyatını Tek Başına 8.000 Dolara Getirdi! Çin’de ortaya çıkan saadet zincirinin on binlerce Bitcoin’i piyasaya boşalttığı iddia ediliyor Altcoin’de Patlama Yaşanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır