Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Senatörleri Venezuela’nın Dijital Parasına Yaptırım Uygulanmasını İstiyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Senatörleri Venezuela’nın Dijital Parasına Yaptırım Uygulanmasını İstiyorlar
ABD Senatörleri Venezuela’nın Dijital Parasına Yaptırım Uygulanmasını İstiyorlar

2/2


2/2


ABD‘deki bir grup senatör, Venezuela’nın dijital parası olan Petro’ya karşı daha katı yaptırımların uygulanmasını istiyor.

Petro’ya Yaptırım

ABD’dei Bob Menendez, Marco Rubio, Bill Nelson, John Cornyn, Dick Durbin, Ted Cruz ve birkaç farklı senatör tarafından daha imzalanan yasa tasarısında, Venezuela’nın dijital parası olan Petro’ya karşı daha katı yaptırımların uygulanmasını öneriliyor.

Kongre’ye ilk olarak 24 Eylül’de sunulan yasa tasarısında, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu yılın mart ayında aldığı yaptırım kararlarının genişletilmesi fikri öne sürülüyor. Donald Trump, mart ayında aldığı kararla birlikte ABD vatandaşlarının Petro alıp satmalarını yasaklamış, yine ABD vatandaşlarının Venezuela hükümetine Petro ile alakalı bir konuda yazılımsal destek sunmalarını engellemişti.


İlgili haber:
Trump Venezuella’nın Ulusal Kripto Parası Petro’yu Yasakladı, Bitcoin Fiyatında Düşüş Yaşandı

Venezuela’ya ‘İnsancıl Rahatlık’

Birkaç farklı senatör tarafından imzalanan yasa tasarısının amacı “Venezuela halkına insancıl rahatlık sunmak, Venezuela’daki politik krize demokratik bir çözüm getirmek, Venezuela ekonomisinin yeniden inşa edilmesini sağlamak, kamu yozlaşmasını, uyuşturucu ticaretini ve para aklamayı önlemek.”

Coin Center’ın yetkili isimlerinden olan Jerry Brito, ABD’nin Venezuela’nın dijital parası olan Petro’ya karşı attığı adımları şu şekilde yorumladı:

“Venezuela’nın kendi dijital parasını oluşturması yeni bir olay. Ancak ABD’nin yaptırım uyguladığı ülkelere finansal kısıtlamalar getirmesi yeni bir hikaye değil.”

Jerry Brito ayrıca ABD yaptırımlarından kaçınmak için dijital para üreten Venezuela’nın, bu amacında pek başarılı olamayacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz gün paylaştığımız haberde Venezuela Başkanı Nicolas Maduro’nun Petro ile ilgili aldığı yeni kararı paylaşmıştık. Bu karara göre Venezuelalı vatandaşlar artık pasaport ücretlerini Petro ile ödemeye başlayacaklar.

ABD Senatörleri Venezuela’nın Dijital Parasına Yaptırım Uygulanmasını İstiyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Senatörleri Venezuela’nın Dijital Parasına Yaptırım Uygulanmasını İstiyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 11.200 Dolar Analiz Haber: Bitcoin’deki Zayıf Momentum Fiyatı 5.750 Dolara Düşürür Mü? İşte Binance’te Günün En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları – 28 Ocak Bloomberg’e göre kripto piyasasındaki en büyük korku Bitcoin Cash Destekçisi Roger Ver: Litecoin’in Hiçbir Amacı Yok Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır