Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor
Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor

© Reuters.  Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor© Reuters. Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor

Bitcoin (BTC) fiyat göstergesi uzun vadede ilk kez neredeyse dört yıl sonra ilk defa “oversold” yani aşırı satım göstermekte.

Sıfır ila 100 arasında salınan 14 haftalık nispi kuvvet endeksi (RSI), şu sıralar en son Ocak 2015’te görülen 29.80 seviyesinde görülüyor.

Bir varlık veya bir kripto para biriminin RSI 30.00 altında tutulması halinde aşırı satım olarak kabul edilir. Öte yandan, 70 üzeri bir okuma da aşırı alım koşullarını gösterir.

Esasen, 14 haftalık RSI’da 30’un altında olan okumalar,6,200 $ ‘dan yüksek olan son satışların bir tükenme noktasına ulaşmış olabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, Bitcoin (BTC) kısa vadede acil desteği 3.179 $ (200 haftalık hareketli ortalama) olarak belirlenebilir.

Birçok uzman ayrıca, RSI’nın 30.00’in altına düşmesinin güçlü bir düzeltmenin ardından gerçekleştiğine inanıyor. Bazı piyasaların güçlü eğilimlere girmesi, bu durumun doğru olmayacağı anlamına gelmez, bu durumda RSI uzun süreler boyunca aşırı satım veya aşırı alım gösterebilir.

Özellikle, BTC’de devam eden ayı piyasası, satışlar güçlü miktarlarla desteklendiği için oldukça esnek görünüyor. Bu nedenle, 14 haftalık RSI’daki aşırı okumalara rağmen, güçlü bir sıçrama bir süre için zor görünüyor.

Basın saatine göre, BTC Bitstamp’ta 3,390 dolardan işlem görüyor ve bu da 24 saat esasına göre %2,3 düşüş anlamına geliyor.

Haftalık Grafik

RSI, Ocak ayı sonundaki haftalık grafikte 53.00 seviyesinin altına düşerek, yükseliş eğilimi eğiliminde bir değişim yaşadı. Şu an itibariyle, RSI 30.00 aşırı satış bölgesinde bulunuyor.

RSI’ın Ocak 2015’te 30.00’un altına düşmesinin kısa ömürlü olduğunu ve BTC’nin çok yakında aşırı satım koşullarına yanıt olarak bir tepki verebileceğini de belirtmek gerekir.

Günlük Grafik

Günlük grafikte, Bitcoin’in iniş eğilimi çizgisinin altında seyrettiği sürece, anlık görünüm zayıf kalmaktadır.

BTC dün diyagonal direnci kesemedi ve 3 günlük grafikte aşağı yönlü hareketine güç ekledi. Ayrıca, güneye doğru giden 5- ve 10 günlük MA’ları da yapın.

Görünüm

  • BTC, ertesi gün ya da iki haftada 200 haftalık MA 3.179 $ ‘a gidebilir. Ancak, bu destek, 14 haftalık RSI Ocak 2015’ten bu yana ilk kez aşırı satım koşullarını gösterdiğinden, zemin oluşturabilir.
  • 200 haftalık MA’nın altında bir kırılma, 3 günlük grafikte görülen düşüş kurulumunu destekleyecek ve kapıları 2,972 $ (Eylül 2017 en düşük) seviyesine açacaktı.
  • Düşen trend çizgisinin üzerinde (günlük grafikte) yüksek hacimli bir hareket, düşüş baskısını zayıflatacaktır. Bununla birlikte, yukarı yönlü bir ters hareket sadece 4,400 $ (29 Kasım) seviyesinin üzerinde doğrulanabilir.

Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Haftalık Fiyat Grafiği Dört Yıl Sonra İlk Defa ‘Aşırı Satış’ Gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi The Economist: Bitcoin türevleri yakında yasa dışı kumar sayılabilir Bitcoin 5% artışla 5.516,4 seviyesinin üzerine çıktı TRON’un Kurucusu Justin Sun: Bitcoin Bir Teknoloji, İş Fırsatı Değil Bitcoin 11.500 Dolar Seviyesini Gördü! Bu Kripto Para Birimi Bir Haftada Yüzde 380 Artış Yaşadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır