Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi
ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi

© Reuters.  ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi© Reuters. ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi

ABD Kongresi 13 Mart’ta yayımlanan yıllık Ortak Ekonomik Raporunda, ilk defa Bitcoin, kripto paralar ve Blockchain teknolojisine yönelik bir bölüm oluşturdu.

2018 Ortak Ekonomik Raporu, gelecek yıl için analiz ve öneriler içeriyor. Bölüm, kripto paralar ve Blockchain’in, ABD ekonomisindeki etkisine dair bilgi sağlamaya yönelik olarak kuruldu.

Raporda, 2017 yılın için “Kripto paralar yılı” olarak bahsediliyor. Bitcoin, Google’ın 2017 yılındaki en çok arananlar listesinde küresel bir haber konusu olarak ikinci sıraya yerleştiğini gösteriyor.

Bazı kripto paraların fiyatları, Dow Jones ve S&P 500 gibi bazı önemli endeksleri geride bırakarak çarpıcı bir artış gösterdi.

Raporda;

“… Eğer dijital para birimleri gelecekte daha az uçucu hale gelirse, bu alandaki varlıkları değerlendirmek daha kolay olabilir ve bireyler bunları bir değişim aracı olarak daha sık kullanmaya başlayabilirler.” deniyor.

Kripto para piyasa kapitalizasyonu, hızla yükselen fiyatlardan etkilendi. 2017 başında, tüm Bitcoin’lerin toplam dolaşımdaki değeri yaklaşık 15,5 milyar dolardı, ancak yıl sonunda yaklaşık 14 kat artarak 216 milyar dolara çıktı. Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi dijital para birimleri de benzer kazanımlar yaşadı.

Ancak rapora göre, Janet Yellen de dahil olmak üzere birçok önde gelen ekonomist hala kripto para birimlerinin standart para tanımına uyduğunu ve Bitcoin’i “son derece spekülatif bir varlık” olarak adlandırımasının aptalca olduğunu düşünüyor.

Yazarlar, her düzeydeki hükümet kurumlarını yeni teknolojilerin hayata getireceklerimi göz önünde bulundurmak ve incelemek üzere tavsiyede bulunuyorlar. Yani, Blockchain’in ajans verimliliğini artırma ve siber saldırılara karşı güvenliği sağlama potansiyelini tanıyorlar.

Rapor, “Politikacılar, düzenleyiciler, girişimciler ve geliştiriciler, Amerikalıları dolandırıcılık, hırsızlık ve suistimale karşı koruyacak şekilde Blockchain teknolojilerini hızla düzenleyebilmelerini sağlamak için birlikte çalışmalı.” diyor.

Rapor ayrıca Blockchain’in “hacking’e büyük ölçüde dayanıklı olduğunu” ve “daha ​​birçok potansiyel uygulamaya sahip olduğunu” vurguladı.

Analiz, hükümet organlarının Blockchain’in devrimci teknolojisini görmezden gelemeyeceğini gösteriyor. Raporda, teknoloji, sağlık hizmetleri ve kritik finansal altyapı ve enerji altyapısı gibi hayati alanlarda kullanılabilir olduğu da belirtiliyor.

Bu haftanın başlarında Sermaye Piyasası, Menkul Kıymetler ve Yatırım Alt Komitesi, ABD hükümetinin daha fazla düzenleyici adımlar atması gerekli olduğunu belirterek, ABD’de Kripto para, ICO ve Blockchain geliştirme konularının konuşulacağı bir toplantı için bir araya gelmişti.

ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’u Terk Edecek Olanların Sayısı 2019’da Artabilir Circle Yöneticisi: Kurumsal ve Bireysel Yatırımcılar Çok Farklı Değiller Trezor T Model Donanım Cüzdanı, 10 Yeni Alt Koin İçin Destek Vermeye Başladı! Popüler analist FilbFilb: “Bitcoin sürekli yeni zirvelere çıkacak!” Ripple yöneticisi Orta Doğu’yu büyük fırsat olarak görüyor Telekom Devi Swisscom’un Blockchain Birimi CEO’su Görevinden Ayrıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır