Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalmakla Suçlanan Craig Wright’ın Başı Belaya Girebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » 4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalmakla Suçlanan Craig Wright’ın Başı Belaya Girebilir
4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalmakla Suçlanan Craig Wright’ın Başı Belaya Girebilir27 Aralık tarihinde ortaya çıkan mahkeme evraklarına göre, nChain blockchain firmasının başmühendisi ve uzmanı konumundaki Craig Wright’ın, 4 milyar dolar değerinde Bitcoin çalmakla suçlandığı mahkemenin düşürülmesi yönündeki ”tekrar tekrar yapılan” itirazları, mahkeme tarafından kabul edilmedi.

Söz konusu olay, aslında vefat eden bir kripto para geliştiricisi David Kleiman’a kadar dayanıyor ve iddialara göre Craig Wright, Kleiman’dan ciddi miktarda Bitcoin çaldı. Dava ilk olarak geçtiğimiz Şubat ayında Kleiman’ın ailesinin, Wright’ın 1.1 milyon BTC çaldığı yönündeki suçlamaları ile başladı. Aile, Kleiman’ın vefatından sonra Wright’ın kendilerine Bitcoin’lerin korunması ve yatırım aracı için kullanılması konusunda yardım etmek amaçlı yanaştığını ancak daha sonra 1.1 milyon Bitcoin’e el koyduğunu iddia etmekte.

Kendisini Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak tanıtan Craig Wright ise, mahkemeye bu iddiaların asılsız olduğunu ve davanın düşürülmesi gerektiğini defalarca bildirmişti.

Mahkeme ise yargıç Beth Bloom aracılığıyla yaptığı açıklamada, ”davacıların davanın sürdürülmesi için yeterli delillere ve gerekçelere sahip olduğunu” ifade etti ve Dave’in transferinden sonra ‘en az’ 300.000 Bitcoin’in transfer edildiğini doğruladı.

Wright aslında bu sene sadece dava olayı ile değil, bununla beraber bir çok olayla daha gündeme geldi. Bitcoin Cash topluluğunun önde gelen isimlerinden birisi olarak da tanınan Wright, geçtiğimiz 15 Kasım tarihinde yaşanan hard fork süresince Bitcoin Cash SV tarafının liderliğini yapmıştı ve bölünme sonrası Calvin Ayre ile birlikte Bitcoin SV isimli bir kripto para üretilmesine yol açtı.

4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalmakla Suçlanan Craig Wright’ın Başı Belaya Girebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

4 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalmakla Suçlanan Craig Wright’ın Başı Belaya Girebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Şehrinin Planları Açıklandı Ripple ( XRP) için Sırada Ne Var? Dünyanın Lider Bankalarından Birinden Kritik Ripple Hamlesi! XRP Fiyatı Nasıl Etkilenecek? Ünlü analistten sevindirici Bitcoin ve altcoin öngörüsü Bir kripto para fonları endeksi, kripto paraların performansını ciddi derecede aştı Analistler İddialı: Bitcoin Büyük İhtimalle 5.500 Dolar Görecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır