Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor!
Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Justin Sun TRON yatırımcılarını olumsuz etkiliyor. Justin Sun’ı kripto para dünyasında tanımayan yoktur neredeyse. Kendisi sosyal medyanın en aktif kripto figürlerinin başında geliyor. TRX kurucusu Sun, bir kaç kere attığı twitlerin neden olduğu etkiyle epey bir avantaj da sağlamıştı

Justin Sun TRON Yatırımcılarını Nasıl Etkiliyor?Justin Sun TRON yatırımcılarını kendi tokeninin yararına yönlendiriyor. Bazen o kadar etkisi oluyor ki, piyasada diğer tokenler bir iki gün düşüş bile yaşayabiliyor. Ancak Sun’ın kullandığı bu yöntem bir çok yatırımcının Tron’un gerçek değerini sorgulamasına yol açtı. Çoğu zaman twitlerin TRX’e yaptığı olumlu etki bir kaç gün sürüyor ama yorumların diğer kripto paralara etkisi çok olumsuz oluyor. Ethereum da bundan nasibini alanlardan.

Sun’ın bu yaklaşımı Tron hakkında merkezileşiyor tartışmalarını da başlattı. Bir kaç gün önce Sun, finansal teknoloji alanında lider bir firmayla ilgili attığı twitine takipçilerinden yanıt aldı. Bu firma Sun’ın muhtemel ortakları arasında olan bir firma.

Attığı twitte Sun, TRX topluluğuna muhtemel ortaklarının kim olduğunu soruyor ve tahmin etmelerini istiyor. Bu yılın ortalarında da buna benzer bir olay yaşanmıştı, XVG Pornhub ortaklığı ile ilgili spekülasyonlar yaşanmıştı.Bu twitin etkisiyle Tron fiyatları yukarı doğru hareket etmeye başladı. Ancak bu hareket çok yeterli olmadı Tron için.

Tron’un Odyssey 3,1’e yükselmesi sırasında, Sun, EOS ve Ethereum’un perfomansı ve fiyat değeri hakkında olumsuz twitler atmıştı. Hem EOS, hem de Ethereum blockchain platformunu kullanan DApp uygulamaları. Bu durum tabi onları Tron’un rakibi yapıyor. Bu açıklama da 9 ve 10 Ekim’de Tron da yaşanan düşüşü durdurmaya yetmedi

Sun, bunların sonucu Twitter’da takipçilerinden eleştiri yağmuruna tutuldu. Hatta parasını geri isteyenler bile oldu. Sun’ın attığı twitler yüzünden parasını kaybettiğini düşünenler epeyce çok.

Justin Sun Attığı Twitlerle Ne Yapmaya Çalışıyor?Sosyal medyadaki bu tür aldatmacalarla ve kısa süreli çıkışlara elde ettiği sermaye Tron Sanal Makinesini başlatmasına yaradı Sun ve ekibinin. TRC-2o tokenleri de Ethereum’un altyapısına benzer biçimde ele alınmış. 7 Ekim’de Twitter’da bu konuda Tron hesabından yapılan paylaşımda da bu konudan bahsediliyor. Bu twitin etkisi ise sadece bir anlık TRX fiyat artışı oldu ve TRX daha sonra tekrar eski durumuna döndü. Haliyle bu twit te tepkiye neden oldu takipçiler arasında.

2018 yılının 3.çeyreğinin sonuna gelirken, Sun Tron’un zenginleştirilmiş performansını twitterda pazarlamaya devam ediyor. Bunu yaparken de, platformun kullanıcılarını Ethereum ve EOS ile karşılaştırıyor. Tron hesaplarının EOS’dan %20,ETH’den %13 daha fazla olduğunu söylemiş attığı son twitin birinde. Tron’un bir günlük işlem 2,440,135’lik işlem hacminin ETH’den 49 kat fazla olduğunu ve ortalama günlük işlem hacminin ETH’den 29 kere fazla olduğunu söyleyip en sonunda fiziksel merkeziyetsizlikten bahsetmiş.

Son twitlerinin birinde ise DApp yaratıcılarınıın diğer platformları kullamamasını istiyor ve kendi platformunun çok daha hızlı olduğunu vurguluyor.

Tabiiki bu da çok yoğun tepkilere neden oldu. Kendi projesinin uzun zamandır destekçisi olan bir takipçi Tron’a olan inancını kaybetmeye başladığını söyleyen bir twit atmış. Hep aynı gereksiz paylaşımlardan dem vuran takipçi yinede bu yıl sonuna kadar bekleyeceğini sözlerine eklemiş.

Justin Sun bu paylaşımları yaparken acaba gerçekten ne amaçlıyor? Bu şekilde tepkilerle karşılaşmak nasıl etkiliyor dersiniz?Justin Sun TRON yatırımcılarını sosyal medya pazarlaması ile etkilemeye çalışıyor. Bu yöntem bir süre sonra ters tepebilir. Yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.

Justin Sun hakkında daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Boğalar hazırlık yapıyor: Bitcoin yükselişi başka bir teknik gösterge ile destekleniyor Blockchain Kullanan Firma Sayısı Artıkça Teknolojinin Adı Duyuluyor! Charlie Shrem: ”Bitcoin Şimdiden Türkler İçin Bir Şeyleri Değiştiriyor” Venezuela Yönetimi Emekli Maaşlarını Petro İle Zorunlu Ödeyecek! Finansal Tarihçi Niall Ferguson: Bitcoin Hakkında “Çok Yanıldım”  SEC VanEck/SolidX ETF’sinin Yeniden Değerlendirmeye Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır