Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

1 Milyon Satış Noktası İçin Nationwide Merchant Solutions Bitcoin’i Bir Ödeme Aracı Olarak Sunabilir! (Video Haber)

Ana Sayfa » GÜNCEL » 1 Milyon Satış Noktası İçin Nationwide Merchant Solutions Bitcoin’i Bir Ödeme Aracı Olarak Sunabilir! (Video Haber)
1 Milyon Satış Noktası İçin Nationwide Merchant Solutions Bitcoin’i Bir Ödeme Aracı Olarak Sunabilir! (Video Haber)

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak görmeyi kripto para meraklıları olarak hepimiz çok istiyoruz. Bu konudaki her gelişme bizi heyecanlandırıyor. Bu kez haber 1 milyon satış noktası olan Nationwide Merchant Solutions’tan geldi.

Nationwide Merchant Solutions Bitcoin’i Bir Ödeme Aracı Olarak Kabul Edebilir

Litecoin ve Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanabileceklerini ifade eden Nationwide Merchant Solutions’ın başkan vekili Jon Moore Twitter’da yayınladığı videolarla düşüncesini destekliyor. Moore, 1 milyondan fazla satış noktasında bulunan Clover POS cihazlarına bu sistemi entegre etmenin yolunu bulduklarını belirtti.

Ancak Clover ekibi kripto para ile ödeme yöntemine pek sıcak bakmıyor ve hizmet politikalarına aykırı olduğunu düşünüyorlar.

Aynı zamanda bir Litecoin destekçisi olan Moore kripto para ile ödemenin nasıl alınacağını anlattığı bir videoyu da Twitter’da paylaştı. Videoya başlarken kendisini “Jonny Litecoin” olarak tanıtıyor.

Litecoin ve Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak nasıl kullanacaklarını Moore bu videoda anlatıyor. Videoyu izlerken heyecanlandığımı ifade etmeliyim. Videoda Clover POS cihazının ekranında “Kredi Kartı/Debit Kart”, “Nakit” ve “Diğer” olarak üç farklı ödeme yöntemi görüyoruz. “Diğer” butonun altında ise Litecoin ve Bitcoin butonları görünüyor. Moore burada Litecoin ile ödeme aldıktan sonra ödeme fişini mail olarak müşteriye nasıl gönderildiğini gösteriyor.

Moore internet kullanıcıları ve kripto para meraklılarından satış noktalarında Litcoin ve Bitcoin ile ödeme yapmak istediklerini söylemeye teşvik ediyor. Bu konuda hazır olduklarını ise şöyle ifade ediyor:

Şu an bütün ülkedeki tüm Clover cihazlarda bunu yapabiliriz!

Tamam da nedir bu Clover dediğinizi duyar gibiyimClover mağazalar ve KOBİler için ürün yelpazesi sunan Android temelli bir POS (point-of-sale) platformu. Yani Android temelli bir POS cihazı. Clover ödeme alma ve iade etme süreci ile satış ve gelirleri izleme amacıyla kullanılıyor ve tüm ödeme yöntemlerinde kullanılabiliyor. 1 milyondan fazla satış noktasında bu cihazdan bulunuyor!

Clover’ın sattığı tüm cihazlarda ödeme yöntemi seçeneği ekleme opsiyonu var. Moore bu sayede Bitcoin ve Litecoin’in bir ödeme aracı olarak cihazlara çok kolay eklenebileceğini söylüyor. Ayrıca bu yöntemle telefonla sipariş almanın çok kolay olacağını da ekliyor. Müşteriye tutar makbuzunu, Litecoin veya Bitcoin cüzdanının QR kodunu ve adresini ve nasıl ödeme yapacağına dair talimatları içeren bir e-posta göndererek ödeme alınabileceğini belirtiyor.

Bu sistem ABD’de kripto paraların genel kabulünü artıracak yöntemlerden birisi olacaktır.

Eğer Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak görmek istiyorsak bunun yolu halihazırda kullanılan sistemlere entegrasyon sağlanmasıdır. Jon Moore da bu konudaki düşüncesini şöyle ifade ediyor:

Kripto paraların ödeme aracı olarak yaygın şekilde kabul edilmesinin anahtarı mağazaların kullandıkları sistemler üzerinde çalışmalar yapmaktır.

Bitcoin ile ilgili en güncel haberler için tıklayın.

Litecoin ile ilgili en sıcak haberler için tıklayın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

1 Milyon Satış Noktası İçin Nationwide Merchant Solutions Bitcoin’i Bir Ödeme Aracı Olarak Sunabilir! (Video Haber) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Henri Arslanian: 2018’in Bitcoin Çöküşü, ”Gürültüyü Kesti” Ethereum Ağındaki DApp’lar Verimli Kullanılmıyor ! Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Japonya’nın Dev Şirketi Blockchain Teknolojisini Deneyecek Derin analiz: Ether, büyük yükseliş için Bitcoin’i bekliyor Şant Manukyan Boğaziçi Üniversitesi’nde Bitcoin’le İlgili Soruları Yanıtlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır