Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Deutsche Boerse Kendi Blockchain Takımını Kurdu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Deutsche Boerse Kendi Blockchain Takımını Kurdu!
Deutsche Boerse Kendi Blockchain Takımını Kurdu!

© Reuters.  © Reuters.

Finansal hizmet endüstrisinin blockchain teknolojisine olan ilgisi gün geçtikçe daha fazla büyümekte. 3 Eylül Pazartesi tarihinde Almanya‘nın köklü finansal kurumlarından olan Deutsche Boerse (DE:DB1Gn), sadece blockchain ve kripto ile ilgili bir ekip kurduğunu duyurdu.

Yeni ekip bu yılın Nisan ayından beri kurumun Blockchain girişimlerinin müdürlüğünü üstlenen Jens Hachmeister tarafından yönetilecek. Deutsche Boerse tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Hachmeister tamı tamına 24 kişiden oluşan ekibi yönetecek.

Deutsche Boerse bir süredir blockchain’in olanaklarını ve sunduğu fırsatları araştırmaktaydı. Firma kripto para birimlerinin yanı sıra, blockchain’in akıllı kontratları, menkul kıymet anlaşmaları gibi işlemlerde nasıl kullanılabileceği üzerine çalışmaktaydı.

Bütün bunlara rağmen kurum içerisinde Blockchain ile ilgili araştırmalar ve işlemler hep dağınık bir şekilde yapılmaktaydı ve herhangi bir düzen yoktu. Hachmeister yakın zamanda yaptığı açıklamada, keşfetmeye yönelik yapılan adımların Grup bazında yapılmadığını, teknolojinin kendi işletmeleri için olan tam potansiyelini keşfetmek için buna gerek olduğunu vurgulamıştı. Görünüşe göre Hachmeister sonunda istediğini elde etti ve Deutsche Boerse olayı grup bazında ele almaya karar verdi.

Olay sadece Deutsche Boerse için değil de, diğer finansal kurumlar için de önem arz ediyor. Böylesine büyük bir kurumun blockchain konusunda çalışma ekibi oluşturması, diğer köklü Alman firmalarının da benzer adımlar atmasına neden olabilir. Deutsche Boerse blockchain teknolojisinin eninde sonunda trading işlemlerinde, halka arz öncesi işlemlerde hatta veri analiz hizmetlerinde bile kullanılabileceğini iddia etmekte.

The post Deutsche Boerse Kendi Blockchain Takımını Kurdu! appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Deutsche Boerse Kendi Blockchain Takımını Kurdu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC BitMEX’i Soruşturuyor 11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? EOS coin burn: 167 milyon dolarlık EOS yakıldı Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi Bitcoin işlemleri son 10 ayın en yükseğindeyken işlem ücretleri düşüyor 30 Ocak Ethereum analizi: ETH fiyatı, BTC’yi takip ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır