Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle Ediyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle Ediyorlar
Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle EdiyorlarZurcoin’in kurucu ortaklarından Daniel Mark Harrison, pek çok kripto para borsasının aslında piyasayı manipüle ettiğini iddia ediyor.

Borsalardan Manipülasyon

Zurcoin’in kurucu ortaklarından Daniel Mark Harrison, Medium üzerinden paylaştığı bir gönderide kripto para piyasasının durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Harrison’ın paylaştığı gönderiye göre pek çok kripto para borsası, piyasada manipülasyona yol açan faaliyetlerde bulunuyor. Harrison’a göre borsaların bu faaliyetleri, kripto para piyasasının uzun vadede oldukça olumsuz etkilenmesine yol açacak.

Ticaret Hacimleri

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça ciddi bir düşüş yaşıyor. Ancak bazı kripto para borsalarındaki ticaret hacmi bu düşüşe rağmen oldukça yüksek.

Harrison’a göre piyasa düşüş halindeyken ticaret hacimlerinin bu kadar yüksek olması mümkün değil. Harrison, borsaların bu ticaret hacimlerini piyasayı manipüle etmek için yüksek gösterdiklerini söylüyor.

Bitcoin üzerinden bir örnek veren Harrison, Bitcoin’in Aralık 2017’deki piyasa değerinin 284 milyar dolar, ticaret hacminin ise 14 milyar dolar olduğunu belirtiyor.

2018 yılına gelindiğinde ise Bitcoin‘in piyasa değeri 59,9 milyar dolara, ticaret hacmi ise 4,3 milyar dolara geriledi. Bitcoin’in ticaret hacmi, Aralık 2017’deki piyasa değerinin yüzde 4’ünü oluşturuyordu. Ancak Bitcoin’in piyasa değeri bu yıl yüzde 80 civarında düşüş yaşamış olmasına rağmen ticaret hacmi, piyasa değerinin yüzde 9’unu oluşturur oldu.

Harrison’a göre piyasa değerinde böylesine bir düşüş yaşanmışken ticaret hacminde böylesi bir oransal artışın yaşanması pek mümkün değil. Harrison bu durumun yalnızca tek bir şeyle açıklanabileceğine inanıyor: Manipülasyon.

Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle Ediyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle Ediyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için müthiş bir gelişme! Artık Bitcoin, hisse senedi piyasasında ..! Araştırma: Bitcoin fiyat keşfi için en önemli 10 borsa OMNI CEO’su: XRP, Hızlı Likidite Sağlamak İçin Mükemmel Bitcoin 2020 Başkanlık Seçimlerinin Malzemesi mi Olacak? Cointext’ten Türk ve Arjantinli Kripto Kullanıcılarına Müthiş Kolaylık! 2019 da hangi kripto paralara yatırım yapılmalı, Ripple banko

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır