Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya Çalışıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya Çalışıyor
Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya ÇalışıyorBitcoin yatırım şirketleri ve madencilik firmaları, son dönemde yaşanan fiyat düşüşü ile başa çıkabilmek için alternatif yolları düşünüyor. Bitblock Capital’in son olarak yaptırdığı geniş araştırma sonucunda, BTC fiyatının ana bileşenleri çıkarıldı ve bunların arasında arz – talep, para birimi modeli ve madencilik algoritması yer aldı.

Arz talep dengesinin ayarlanmasının BTC gibi bir modelde oldukça zor olduğuna değinilen raporda madencilik alanına da özel bir yer ayrıldı. Buna göre, genel manada madencilik verileri ve bileşenlerinden çok, fiyatın anlık haberler ve spekülasyonlara tepki vermesinin; madencilerin önünde yatan ciddi bir engel olduğuna vurgu yapıldı.

Bu noktada madencilerin ellerindeki ürünün değerini arttırmak ya da kar elde edebilmek amacıyla farklı yollar üzerinde durduğu ve bunların başında da enerji maliyetlerini kısabilmek için yapılan çalışmalar olduğu aktarıldı.

Bu noktada da önemli bir alternatif olarak yenilebilir enerji kaynakları göze çarpıyor. Çünkü şu anda Bitcoin fiyatı, birçok ülkede elektrik ve diğer ekipman masraflarını karşılamaya yetmezken, bu durum da birçok dev şirketin rekor zararlar yazmasına sebep oluyor. Dev firmaların yaşadığı kayıplar bir yana, bu durum bir diğer paydaş olarak da bireysel madencileri çok zor durumda bırakıyor. Yayınlanan bazı veriler ve sosyal medyada durum tespitine bakılırsa, birçok bireysel madenci daha şimdiden fiş çekmiş durumda ve çekmeyenler ise şu an için adeta bir direniş sergiliyor…

Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya Çalışıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya Çalışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tekrar Yükselişe Mi Geçiyor? Bitcoin 5% artışla 5.520,1 seviyesinin üzerine çıktı İsrail Tabanlı Madencilik Firması, Ayı Piyasası Yüzünden Tel Aviv Borsasından Delist Edilecek! Rusya Bitcoin Alacak mı? Yetkiliden Açıklama Geldi Merakla beklenen duyuru yapıldı: Bakkt, Bitcoin vadeli işlem tarihini açıkladı Hanno Basse Live Planet Bünyesine Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır