Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BitMEX CEO’su ‘Bitcoin Nükleer Ayı Piyasasına Girebilir” Dedi ve Nedenini Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » BitMEX CEO’su ‘Bitcoin Nükleer Ayı Piyasasına Girebilir” Dedi ve Nedenini Açıkladı
BitMEX CEO’su ‘Bitcoin Nükleer Ayı Piyasasına Girebilir” Dedi ve Nedenini Açıkladı

2/2


2/2

Bitcoin nükleer ayı piyasasına girerse ne olur? Böyle bir durum sözkonusu olabilir mi? Bu soruların cevabını Arthur Hayes’dan alalım.

Bitcoin Nükleer Ayı Piyasasına GirebilirKripto para platformu BitMEX‘in CEO‘su Arthur Hayes, 2018’de Bitcoin fiyatının 50,000 $’a yükseleceğini tahmin ediyordu. Bu dönemde meydana gelen olaylar, Hayes’in kısa vadeli kripto tahminini yüzde 95’ten fazla azaltması için yeterli oldu.

Bu haftanın başında CCN’ göre, eski bir Citigroup (NYSE:C) yatırımcısı olan Hayes, şu andaki Bitcoin düşüş trendinin, 18 ay daha sürebileceğini ve 2014 ve 2015 yıllarında kripto endüstrisinde görülen nükleer ayı piyasasını yansıtacağını tahmin ediyor. Bitmex Crypto Trader Digest’ın cuma baskısında yazılanlara göre, Hayes, kötü görünümü ikiye katladı.

Grafik gözlemcileri genellikle ayı piyasalarını bir varlığın periyodik zirvesinin altına düştüğü anda başlayacak şekilde ele alırlar. Fakat, Hayes, daha iyi bir stratejinin, ayı piyasasının başlangıcını belirleyebileceğini söyledi. Hayes’a göre, Bitcoin fiyatının, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) altına düştüğü tarih başlangıç tarihidir. Bu metriğe göre, Bitcoin, 12 Mart tarihinde 9,152 $ seviyesinde iken, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) altına düştüğünde ayı bölgesine girdi. Bitcoin fiyatı %37’lik bir düşüşle karşılaşmıştı.


Geçmiş ayı piyasalarında Bitcoin fiyatının, 200 günlük MA’nın çok altında kırıldığı görülmüştür. Ayı piyasasının bitmesinden önce muhtemelen daha uzun bir yolumuz olacağını söylüyor. Boğa koşusu tekrar başlamadan önce BTC’nin 2,000 $ gibi düşük bir seviyeye düşebileceğini de ileri sürdü.

“Ne kadar düşük gidebiliriz? 9,152 $’dan %75 düşüş bizi 2,000 $’a yaklaştrıyor. 2000 $ ila 3.000 $ arasında yeni bir tatlı noktam var ama henüz Michelle Lee’ye söyleme.”

Hayes, ayrıca Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee’den farklı bir tavır alarak, düşüş eğilimine gerekçe olarak, Bitcoin volatilitesindeki düşüşü gösterdi. Tom Lee, daha geniş hisse senedi piyasası koşullarındaki volatilitedeki düşüşü görmenin hoş bir sürpriz olduğunu söylemişti.


Bitcoin Volatilite Grafiği

Hayes:

“Popüler inanışın aksine, yaygın bir kabul görmek için Bitcoin, volatiliteye ihtiyaç duyar. Bitcoin fiyatı, ekosistemin sağlığını göstermenin en iyi ve en şeffaf yoludur. Olumlu ya da olumsuz Dünyada bir şeyler gerçekleşiyor.”

Bitcoin fiyat volatilitesi, ekosisteme açılan ağ geçididir. Volatilite bu bastırılmış seviyelerde kalırsa, fiyat yavaşça aşağılara süzülecektir. 2014-2015 ayı piyasasını yaşayan bizler için hepimiz boğaların ruhunu harekete geçiren o mumu bekliyoruz. O zaman ve sadece o zaman, volatilite ve fiyat daha yüksek olacak.”

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BitMEX CEO’su ‘Bitcoin Nükleer Ayı Piyasasına Girebilir” Dedi ve Nedenini Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler altcoin LINK’ten Bitcoin’e karşı fiyat rekoru Bitcoin SV Olayında İlginç OKEx ve SBI Holdings Gelişmesi! Ripple (XRP) ve Omni ortaklığı çok şeyi başarabilir Bitcoin Hash Oranı Rekor Seviyeye Ulaştı! Bitcoin’in 2019 Yılındaki Volatilitesi, 2018 Yılına Kıyasla İnanılmaz Düşüş Yaşamakta FED Para Basmaya Devam Ederken, Bitcoin’in Kıymeti Anlaşılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır